turyści miejsca na świecieFot. Unsplash.com/freestocks.org

Będzie problem z noclegami w niektórych miastach. Musisz się pośpieszyć albo zrezygnować

Turyści każdego roku pokazują swoimi rezerwacjami, które państwa i miejsca są najbardziej popularne. Wiadomo już także, w jakich lokalizacjach w 2020 roku będą prawdziwe tłumy. Lepiej się pośpieszyć z kupnem noclegu albo zrezygnować.

Turyści już wkrótce masowo zasypią niektóre miejsca na świecie. Jak wynika z najnowszych danych przekazywanych przez jeden z popularnych serwisów rezerwacyjnych, przyrost sprzedawanych noclegów jest tam gigantyczny. Kto jeszcze nie zamówił kwatery, ma dwie opcje: pośpieszyć się albo zrezygnować i spróbować za rok.

53 osoby nie żyją, 180 tysięcy ludzi musiało uciekać z domów. Prawdziwa tragedia za granicą53 osoby nie żyją, 180 tysięcy ludzi musiało uciekać z domów. Prawdziwa tragedia za granicąCzytaj dalej

Jeden z największych pośredników w wynajmowaniu kwater, serwis Airbnb, postanowił opublikować swoje raporty oraz wnioski wynikające z analizy rezerwacji na przyszły rok. Okazuje się, że coraz bardziej znaczące miejsce w takim zestawieniu mają lokalizacje, do których tłumy podróżują w celach biznesowych. Nie brak oczywiście też miejsc typowo wakacyjnych, w których najatrakcyjniejsze apartamenty już zostały niestety zarezerwowane. Jeśli ktoś jest chętny na wyjazd tam, lecz się nie pośpieszy, może zapomnieć o atrakcyjnym noclegu.

Turyści masowo zalewają te miasta

Z pewnością wiele osób może być zaskoczonych, bo na pierwszym miejscu zestawienia miast o największym przyroście rezerwacji na 2020 roku, znalazło się Milwaukee. Miasto to znajduje się w amerykańskim stanie Wisconsin, a wzrost tam wyniósł zawrotne 729%. Jest to imponujący wynik, a usiłując jeszcze zarezerwować tam miejsce noclegowe, trzeba się liczyć z pewnymi ustępstwami. Najkorzystniejsze oferty już dawno zostały wyprzedane, trzeba więc płacić więcej, godzić się na gorsze warunki lub zupełnie zrezygnować.

Drugim miejscem ze wzrostem na poziomie 402% jest hiszpańskie Bilbao. Choć mogłoby się wydawać, że najpopularniejsze miasta w tym kraju to Barcelona czy Madryt, ten niepozorny ośrodek przyciąga prawdziwe tłumy. Może mieć na to wpływ pyszna kuchnia, atrakcyjna architektura czy wyjątkowe Muzeum Guggenheima.

Pośpiesz się albo zrezygnuj

Podium w tym zestawieniu zamyka Tajlandia, którą reprezentuje prowincja Buriram. Tam przyrost rezerwacji wyniósł 383%, a większość turystów bez wątpienia wybiera się w tę podróż, aby na własne oczy zobaczyć świątynię Phanom Rung. Ten niezwykły zabytek wznoszony był przez niemalże 300 lat, a budowę rozpoczęto już w X wieku. W 2005 roku obiekt ten wpisany został również na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W dalszej części zestawienia znaleźć można m.in. australijskie Sunbury leżące niedaleko Melbourne, całą Rumunię ze wzrostem na poziomie niemalże 300% czy Luksemburg. Wszystkie te miejsca są wyjątkowe i urzekają przyjezdnych, trzeba się jednak zastanowić, czy podziwianie ich zabytków w ogromnym ścisku, wśród milionów innych turystów, to najlepszy pomysł na spędzenie wakacji 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś urodziny ma wyjątkowy, polski podróżnik. Jeden z najsłynniejszych alpinistów na całym świecie
  2. Wrzucił do silnika samolotu monety na "szczęście". Pomoc przyszła w ostatniej chwili, teraz zapadł wyrok
  3. Na co dzień niczym się nie wyróżnia. Gdy nabiera chęci na podróż, publikuje z niej zdjęcia, od których cierpnie skóra
  4. Koniec z pamiątkami w Rzymie przy atrakcjach. Przełomowa decyzja władz
  5. 22-latek został bohaterem, ratował koale z pożaru. Jego zdjęcia obiegają sieć lotem błyskawicy
  6. Koszmar na lotnisku, kobieta zmarła po wyjściu z samolotu. Zatruła się dymem z pożarów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł