turyści puste samolotyFot. Unsplash.com/Waldemar Brandt

Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu

Turyści zaczęli masowo odwoływać loty, wszyscy obawiają się szalejącego na całym świecie koronawirusa. To przynosi gigantyczne straty liniom lotniczym, które stają na głowach, by przyciągnąć do siebie klientów.

Turyści w ostatnich miesiącach raczej niechętnie opuszczają swoje kraje. Wszyscy z niepokojem patrzą na koronawirusa, który pojawia się w krajach na całym świecie. Taka sytuacja odbija się również na liniach lotniczych, które w kryzysie tracą ogromne pieniądze. Aby zmniejszać straty, przewoźnicy decydują się na wprowadzanie wyjątkowych promocji, a niektóre bilety sprzedawane są nawet po kilkanaście złotych.

Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyPoruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyCzytaj dalej

Turyści masowo odwołują loty, linie lotnicze szykują promocje

Kryzys widać wyraźnie zarówno w Europie, jak i na całym świecie. U nas dobitnie pokazują to decyzje Ryanaira oraz WizzAira, które odwołują oraz zmniejszają liczbę lotów do terenów potencjalnie zagrożonych chorobą. Zagraniczni przewoźnicy próbują sobie poradzić jednak inaczej i przygotowują promocje specjalne dla swoich klientów.

Szczególnie namawiani na przeloty są potencjalni turyści linii Air New Zealand. Tam promocja objęła loty regionalne oraz krajowe, a ich cena wynosiła zaledwie 9 dolarów, czyli około 34 złote. Jak przekazuje Onet, dzięki tej promocji w niecałą godzinę udało się sprzedać ponad tysiąc biletów na 32 trasy.

Dzisiaj grzeje: 1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne

Na podobny ruch zdecydowała się również Spring Airlines. Jak podaje South China Morning Post, bilety na przeloty u tego przewoźnika kupić można już za kilkanaście złotych. Z Szanghaju do Chonqing polecieć można nawet za 4 dolary. Podobną taktykę przyjęły też linie Chengdu Airlines oraz Shenzen Airlines, oferując miejscówki w swoich maszynach już od 14 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda serialu znanego z TVN i Polsatu została zastrzelona we własnym domu. Porażające nagranie w sieci
  2. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  3. Polscy turyści uciekali przerażeni przed wilkami w Parku Narodowym. Do akcji musiała wkroczyć policja
  4. Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów
  5. Dziesiątki turystów nieświadomie próbują przewieźć zabronioną rzecz samolotem. Nawet nie wiedzą, że nie wolno
  6. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta

Źródło: Onet

Następny artykuł