Turyści będą mogli wjechać na teren Sri Lanki.Fot. Pixabay.com/ AgE Global Group

Turystyczny raj otwiera granice dla turystów. Stawia jednak warunki

Turyści z całego świata mają powody do zadowolenia. Kraj, który co roku jest jednym z najchętniej odwiedzanych w regionie, postanawia otworzyć się na przyjezdnych.

Turyści nie zawiodą się, jeśli chodzi o kierunki wschodnie. Jedno z państwa uchodzących za najpiękniejsze na świecie wkrótce otworzy swoje granice na przyjezdnych z całego świata. Jednak warto zaznaczyć, że przepisy wprowadzane przez tamtejsze władze mają pewien haczyk.

Wicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrzeWicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Turyści do Azji

Jak informuje tamtejsze Ministerstwo Turystyki, od połowy czerwca Sri Lanka otwiera swoje granice, ale stawia warunki. Do kraju będą mogły przyjechać wyłącznie małe grupy zorganizowane. Niestety, turyści indywidualni na razie nie mają możliwości swobodnego przyjazdu, aczkolwiek, jak podają media lokalne, sytuacja zmienia się dynamicznie. Co więcej, turyści będą mogli się zatrzymać wyłącznie w zatwierdzonych przez rząd, pięciogwiazdkowych hotelach. Istnieje też ważny wymóg dotyczący badań.

- Turyści będą zobowiązani do posiadania certyfikatu wolnego od COVID-19 wydanego przez ich rządy lub renomowaną agencję – zaznacza S. Hettiarachchi, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki, dodając, że również po przylocie turyści będą przechodzić testy na COVID-19.

Turyści wjadą na Sri Lankę

Co ciekawe, rząd nie podał dokładnej liczby uczestników w grupach, które będą wpuszczane na teren kraju. Jednak zdaniem wielu fanów Azji, ważniejszy jest sam fakt wejścia w życie przepisów. Sri Lanka kusi przyjezdnych już od wielu lat. Dla przykładu w ubiegłym roku przyjechało tu około 2 milionów urlopowiczów. Ponadto, miejscowy sektor turystyczny odpowiada za prawie 11% PKB wyspy. Co istotne, turyści powinni pamiętać, że właściwy sezon na Sri Lance rozpoczyna się w dopiero listopadzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się z samego rana. Ostatecznie znieśli zakaz, który rozwścieczał Polaków
2. Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020

Warto wiedzieć, że władze zatwierdziły pomysł częściowego otwarcia lotnisk Bandaranaike i Mattala International Airport. Ponadto, zgodnie z najnowszymi przepisami, turyści nie będą mogli opuścić autobusu rejsowego w trakcie drogi między poszczególnymi atrakcjami. Turyści będą mogli odwiedzić takie miejsca jak park narodowy Yala, Udawalawe, Zatokę Arugam, Trincomalee oraz niektóre plaże. Przed wejściem na teren obiektów mierzona będzie temperatura. Warto przyjrzeć się bliżej także statystykom zachorowań na kontynencie - postępy w niektórych krajach robią wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  2. Uratowała mopsa przed śmiercią. W jego nietypowym wyglądzie zakochały się miliony osób
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości

Źródło: Onet

Następny artykuł