Turcja otwiera się na turystówPixabay.com/ Tedd

Turystyczna mekka otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków. Dlaczego?

Turcja postanowiła otworzyć granice już w najbliższych tygodniach. Oznacza to, że zagraniczni turyści będą mogli wypoczywać w tym kraju. Okazuje się jednak, że Polacy będą musieli trochę poczekać na wypoczynek na tureckich plażach.

Turcja zapowiada otworzenie granic już w ciągu najbliższych tygodni. Mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa tureckie władze zdecydowały się na ten ruch, ponieważ sytuacja w ich kraju została wystarczająco opanowana. Oczywiście, trzeba będzie się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Jak się okazuje, najpierw z hoteli korzystać będą mogli tylko obywatele tureccy, a dopiero później dozwolony będzie przyjazd turystów zza granicy. Jednak Polacy poczekają na pozwolenie dłużej niż niektóre inne państwa.

Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieZamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Turcja wciąż zamknięta dla Polaków

Hotele turystyczne w turcji zostaną otwarte już 28 maja. W pierwszej kolejności będą mogli z nich korzystać tylko turyści z kraju. Goście spoza granic będą mogli przylecieć na wakacje dopiero w połowie czerwca, ponieważ wtedy zostaną otwarte granice Turcji. Okazuje się, że Europejczycy, a w tym Polacy, poczekają trochę na pozwolenie.

- W pierwszej kolejności chcemy się otworzyć na turystów z Azji, takich jak Chiny i Korea Południowa, gdzie sytuacja związana z wirusem wydaje się opanowana. Niemniej staramy się bardzo na otwarcie rynku także na turystów z Europy, który jest dla nas najważniejszym rynkiem - zapowiedział w wywiadzie telewizyjnym Mehmet Nuri Ersoy, turecki minister turystyki. Dodał, że rozpoczął się już plan certyfikacji hoteli. Ma to zapewnić bezpieczeństwo w czasie pandemii.

Jakiś czas temu prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, zapowiadał że państwo postawi na turystykę w sezonie letnim, a poszczególnym regionom będą przyznawane specjalne certyfikaty, które umożliwią przyjmowanie turystów na danym terenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Koronawirus w Turcji

Jak dotąd w Turcji odnotowano około 130 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Prawie 3,5 tysiąca osób zmarło z powodu zarażenia. Wyzdrowiało około 70 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  2. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie?
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna

Źródło: Onet.pl, Wirtualna Polska

Następny artykuł