Turysci.pl
Tunezja zaostrza przepisy dla turystów

fot. pixabay.com/filipstraznicky

Tunezja zaostrza restrykcje dla turystów do końca kwietnia

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tunezja wprowadzana nowe obostrzenia oraz zaostrza restrykcje dla turystów przyjeżdżających z zagranicy. Do końca kwietnia wszyscy podróżni będą musieli poddać się dłuższej, 5-dniowej kwarantannie. Nowe przepisy obowiązywały będą do końca kwietnia.

  • Osoby podróżujące do Tajlandii muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 i przejść 5-dniową izolację

  • Do końca kwietnia w kraju obowiązywała będzie godzina policyjna trwająca od 19:00 do 5:00 rano

  • Nowe obostrzenia weszły w życie 8 kwietnia

Już pod koniec lutego Tunezja okrzyknięta została jednym z kierunków, które polscy turyści wybierają szczególnie chętnie na czas letnich wakacji. Portal Wakacje.pl przekazał, że kraj ten wybierał co trzeci turysta planujący wczasy za granicą. 8 kwietnia jednak tamtejsze władze zadecydowały o zaostrzeniu przepisów pandemicznych dla turystów przylatujących z zagranicy, co związane jest z trzecią falą zachorowań na koronawirusa.

Tunezja zaostrza przepisy dla turystów

Od wczoraj do końca miesiąca każdy podróżny przekraczający granicę Tunezji, będzie musiał poddać się 5-dniowej kwarantannie. Przypomnijmy, że wcześniej izolować się trzeba było jedynie 48 godzin.

branża turystyczna może zostać otwarta dopiero w lecie

Jarosław Gowin: Możliwe, że branża turystyczna zostanie otwarta latem

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kwarantanny nie trzeba już przechodzić w hotelu wskazanym przez tunezyjski rząd. Obecnie poddać się jej można w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Każda osoba wybierająca się do Tunezji, na 72 godziny przed zjawieniem się na granicy, musi również przejść test PCR. Przy wjeździe do kraju należy przedstawić jego negatywny wynik.

Jakie przepisy pandemiczne obowiązują w Tunezji?

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza zagraniczne podróże, ale podkreśla, że turyści powinni zapoznać się z Protokołem Sanitarnym dla Sektora Turystycznego Tunezji. Zawarte są w nim najważniejsze przepisy pandemiczne, do których stosować się powinien każdy podróżny.

Oprócz wyżej wymienionej godziny policyjnej, urlopowicze przygotować się muszą na nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz w trakcie przemieszczania się.

Obłożenie obiektów wypoczynkowych wynosić może maksymalnie 50 proc., a pokoje oraz bagaże przechodzą dezynfekcję. Powszechny jest też dostęp do środków dezynfekujących.

Bary, restauracje oraz kawiarnie pozostają otwarte, zabronione jest jednak serwowanie posiłków w systemie samoobsługowym. Między stołami musi być zachowywana odległość 2,5 metra, a dopuszczalne obłożenie obiektów to 50 proc.

Obowiązek zachowania dystansu społecznego dotyczy również plaż, gdzie między parasolami i leżakami też zostawić trzeba 2,5 metra wolnej przestrzeni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >