Tunezja otworzyła graniceFot. pxhere.com/Creative Commons CC0

Nareszcie. Można pakować walizki. Uwielbiany przez turystów kierunek czeka na Polaków

Tunezja jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Możemy już pakować walizki i lecieć na wczasy do tego ciepłego kraju, ponieważ pojawiły się bezpośrednie loty. Zmiana nastąpiła już dwa tygodnie temu.

Tunezja zaprasza nas na wspaniałe wakacje, z których zdążymy skorzystać jeszcze w tym roku. Sezon turystyczny trwa tam aż do końca października, a granice zostały otwarte. Chociaż na razie możemy korzystać z wycieczek do europejskich krajów, również Tunezja dołączyła do tego grona. Decyzję o otwarciu granic dla Polaków rząd tunezyjski podjął dwa tygodnie temu. Niestety niedawno utraciliśmy mozliwość swobodnego podróżowania na Cypr.

Rząd podjął decyzję. Nowe powiaty w czerwonej strefie. Ministerstwo potwierdziłoRząd podjął decyzję. Nowe powiaty w czerwonej strefie. Ministerstwo potwierdziłoCzytaj dalej

Tunezja jest dostępna z dwóch miast

Strona polska pozwoliła na loty do afrykańskiego kraju, więc możemy już skorzystać z bezpośrednich połączeń. Na razie będą to 4 loty czarterowe w tygodniu, a pod koniec sierpnia już 10. Lotniska, na których pojawiła się nowa oferta to Warszawa i Katowice. Najwięksi touroperatorzy ponownie wprowadzili do oferty Tunezję, zarówno część kontynentalną, jak i wyspę Djerbę.

Ministerstwo Turystyki Tunezji zadbało o bezpieczeństwo przylatujących turystów, tworząc oraz wprowadzając w życie protokół sanitarny dla całego sektora turystyki tunezyjskiej. Przy tworzeniu wymienionego protokołu wzorowano się również na zaleceniach i wytycznych wdrożonych w Polsce. Turystyczny kraj próbuje odrobić straty, które są ogromne. W zeszłym roku Tunezję 9,5 miliona turystów z całego świata, w tym prawie 110 tys. Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Podsłuchał turystów w restauracji w Zakopanem. Włos jeży się na głowie, zero zahamowań
2. Znaleziono wielki skarb na dnie Odry. Archeolodzy oniemieli

Nie tylko hotele przywracają działalność, ale także organizatorzy wycieczek fakultatywnych, które zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Wszelkie atrakcje na miejscu odbywają się z bezwzględnym zachowaniem zasad sanitarnych gwarantujących bezpieczeństwo turystom z zagranicy, ale też samym Tunezyjczykom. Dzięki temu mogą lepiej kontrolować oraz monitorować sytuację epidemiologiczną w Tunezji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pokazała tatuaż na piersi przed tysiącami Polaków (FOTO)
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł