Trójmiasto. Niesamowite zjawiskoPixabay/drzalek83

Mieli już wyjeżdżać z Trójmiasta, gdy nagle spojrzeli w górę. Nie mogli uwierzyć własnym oczom

Trójmiasto to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez polskich turystów. Osoby, które tam przebywały w ostatnich dniach mogły podziwiać niesamowity widok. Na niebie pojawiło się wiele barw. Do mediów społecznościowych trafiło zdjęcie.

Trójmiasto to idealne miejsce na wypoczynek nawet w okresie jesienno-zimowym. Można tam podziwiać niesamowite krajobrazy. Ostatnio były jeszcze piękniejsze dzięki kolorywm zjawiskom, jakie można było zobaczyć na niebie.

Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaKlamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaCzytaj dalej

Trójmiasto. Kolorowe niebo zachwyca internautów

W niedziele wieczorem w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć kolorowego nieba, które można było zobaczyć w Trójmieście po godzinie 16:00. Jak pisali internauci, wyglądało magicznie lub jak z bajki.

Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnychPełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnychCzytaj dalej

Niektórzy zaczęli podejrzewać, że zdjęcia nie są do końca prawdziwe. Zarzucano, że autorzy przerabiają zdjęcia lub dodają specjalny filtr, który pogłębi wyrazistość kolorów. Wszyscy zarzekają się jednak, że fotografie nie są przerabiane. Jedno ze zdjęć można zobaczyć niżej.

Jak piszą świadkowie zjawiska, najlepszy widok był w południowych dzielnicach, ale świetnie też można było zaobserwować to zjawisko nad morzem. "Wyjrzałam przez okno i niebo wyglądało tak, jakby płonęło" - napisała na Facebooku jedna z internautek.

Niektórzy zastanawiają się, skąd się bierze kolorowe niebo. W przypadku zjawiska w Trójmieście, były to barwy różowe. Jest na to logiczne wyjaśnienie. Jak się okazuje, takie chmury mogą zwiastować nadchodzącą pogodę.

Badacze uważają, że takie zjawisko może zwiastować niską wilgotność powietrza kolejnego dnia lub pogorszenie się pogody. W przypadku Gdańska ta teoria się sprawdziła, ponieważ faktycznie zapowiadane były opady.

Inne zjawisko na polskim niebie

W tym roku pisaliśmy już o innych ciekawych zjawiskach, które można było zobaczyć na polskim niebie. Przykładem jest halo, które pojawiło się nad Warszawą na wiosnę. Powstaje ono w wyjątkowych warunkach.

Halo to nazwa rodziny zjawisk optycznych wytwarzanych przez światło (zwykle ze Słońca lub Księżyca), oddziałujące z kryształami lodu zawieszonymi w atmosferze. Halo może mieć wiele form, od kolorowych lub białych pierścieni po łuki i plamy na niebie.

Wiele z nich pojawia się w pobliżu Słońca lub Księżyca, ale inne występują gdzie indziej, nawet w przeciwległej części nieba. Wśród najbardziej znanych rodzajów halo są halo okrągłe (nazywane aureolą), świetlne filary i słońca poboczne, ale występuje wiele innych; niektóre z nich są dość powszechne, a inne wyjątkowo rzadkie.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Podczas tegorocznych wakacji można było zaobserwować także kometę NEOWISE (C/2020 F3), która została odkryta przez naukowców 27 marca 2020 roku dzięki teleskopowi NEOWISE. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówMarcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Onet, Wirtualna Polska

Następny artykuł