Turysci.pl
Wyspa

fot. Facebook/ Giancarlo Cancelleri

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

28 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Przez wyspę Pantelleria przeszła trąba powietrzna, która doprowadziła do licznych zniszczeń. Zginęły dwie osoby, a co najmniej dziewięć zostało rannych. Lokalne służby informują jednak, że bilans ofiar jest jednak wstępny.

W piątek wieczorem na włoskiej wyspie Pantelleria przeszła trąba powietrzna. Zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych, w tym cztery ciężko.

Hiszpania

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

CZYTAJ DALEJ

Trąba powietrzna przeszła przez wyspę Pantelleria

Trąba powietrzna przeszła nad wyspą w piątek wieczorem. Nadeszła od strony morza, w ciągu kilku sekund siejąc spustoszenie. Wśród rannych są również osoby, które znajdowały się w jadących samochodach.

W wyniku przejścia trąby powietrznej zginęły dwie osoby - 47-letni strażak na służbie i 86-letni emeryt. Zostali wyrzuceni z samochodu, którym jechali.

Ratownicy w rozmowie z włoskimi mediami przekazali, że bilans ofiar jest jednak wstępny. Obecnie trwają jeszcze poszukiwania innych osób, które mogły ucierpieć w wyniku przejścia żywiołu.

– To, co zobaczyliśmy, to była apokaliptyczna scena – powiedział agencji informacyjnej ANSA jeden z ratowników medycznych.

Burmistrz wyspy Vincenzo Campo w rozmowie z mediami potwierdził, że żywioł niszczył domy mieszkalne i samochody. W mieście została ogłoszona żałoba.

Pantelleria jest wyspą położoną na Morzu Śródziemnym, bliżej Afryki Północnej niż kontynentalnej części Włoch. Wśród turystów słynie przede wszystkim z gorących źródeł i urwistych klifów. Często wypoczywają tam znane osoby, jak Sting czy Giorgio Armani.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, TVP, Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >