toruń piękne miastoFot. pixabay.com/ goronzo

Byliście w Toruniu? Miasto ma jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce

Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Wrażenie robią przede wszystkim wspaniałe gotyckie budowle. Znany jest również ze swojej starówki, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Toruń kojarzony jest przede wszystkim z przepiękną starówką oraz światowej rangi zabytkami, które wspólnie zostały wpisane na listę UNESCO. Właśnie tam możemy też spróbować słynnych pierników oraz dowiedzieć się o tradycji ich wypiekania. Byliście w tym wspaniałym mieście?

Już jest. Nowa lista powiatów i miast w czerwonej i żółtej strefie. Robi się naprawę poważnieJuż jest. Nowa lista powiatów i miast w czerwonej i żółtej strefie. Robi się naprawę poważnieCzytaj dalej

Toruń - jedno z najpikniejszych miast w Polsce

Ranga turystyczna Torunia wynika przede wszystkim z jego dziedzictwa kulturowego. Miasto odwiedza prawie 2,5 miliona turystów rocznie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim średniowieczny zespół miejski, składający się ze Starego Miasta, Nowego Miasta i zamku krzyżackiego.

Najbardziej reprezentatywnym punktem Torunia jest Rynek Staromiejski, wytyczony pomiędzy rokiem 1252 a 1259. Znajdziemy tam przede wszystkim Ratusz Staromiejski, który jest znakomitym przykładem średniowiecznej architektury mieszczańskiej. Otoczony jest wspaniałymi kamienicami, z których wiele zostało wzniesionych w średniowieczu.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Turuń jest też ważnym ośrodkiem kulturalnym, mieszczącym wiele muzeów oraz ośrodków kutury i nauki. Jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów instytucji jest Muzeum Toruńskiego Piernika, prezentujący ponad 600-letnią historię słynnych na cały świat korzennych wypieków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  2. Ekstremalna planeta, która nie powinna istnieć. Jest na niej prawie tak gorąco, jak na Słońcu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł