Turysci.pl
TOPR na jeden dzień wznowił poszukiwania Joanny Felczak

fot. Facebook.com/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

TOPR wznowił na jeden dzień poszukiwania zaginionej turystki w rejonie Hali Gąsienicowej

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

TOPR wznowił w ostatnim tygodniu maja - na jeden dzień - poszukiwania zaginionej turystki, Joanny Felczak. Służby, wraz z wyszkolonymi psami, przeszukiwały rejon Hali Gąsienicowej. Wykorzystano zalegający tam śnieg, bez którego trudno było dotrzeć w ten region latem.

  • Joanna Felczak ostatni raz była widziana 20 września 2020 roku w schronisku Murowaniec. Do tej pory nie wiadomo, co się z nią stało

  • TOPR na jeden dzień wznowił poszukiwania, by przeszukać region Hali Gąsienicowej, w którym zalega śnieg. Wcześniej trudno było tam dotrzeć

  • Niestety poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Służby liczą na dodatkowe informacje i sugestie od osób, które mogą coś wiedzieć o zaginionej turystce

TOPR w ostatnim tygodniu maja ponownie wyruszył na poszukiwania 40-letniej turystki, Joanny Felczak. Kobieta zaginęła 20 września 2020 roku w Tatrach i do tej pory nie wiadomo, co się z nią dzieje.

TOPR wznowił poszukiwania Joanny Felczak

Po raz ostatni Joanna Felczak była widziana w schronisku Murowaniec, które znajduje się na Hali Gąsienicowej. Wiadomo, że w sobotę 19 września nocowała w pensjonacie w Zakopanem przy ul. Karłowicza. Po wyjściu z górskiego schroniska ślad po niej zaginął.

Ostatnie logowanie telefonu kobiety zanotowano w okolicy Hali Gąsienicowej. W lecie w ten region trudno było dotrzeć, dlatego TOPR postanowił na jeden dzień wznowić poszukiwania, gdy zalega tam pokrywa śnieżna umożliwiająca przeszukanie terenu.

Paragon z Kołobrzegu opisywany przez czeskie media

W Czeskich mediach piszą o cenach w polskich kurortach nad morzem

CZYTAJ DALEJ

Do akcji ruszyło 24 ratowników oraz trzy psy lawinowe. Jak podaje Gazeta Krakowska, przeszukano rejon gęstej kosówki, który w lecie był nieosiągalny. W poszukiwaniach uczestniczył również śmigłowiec transportujący wyszkolone czworonogi wraz z ich opiekunami.

Jak przekazał TOPR, cytowany przez GK, niestety akcja nie przyniosła rezultatów. Naczelnik formacji, Jan Krzysztof, poinformował, że służby nie trafiły na żaden ślad. Zaznaczył, że możliwe jest kolejne wznowienie poszukiwań, jeśli do ratowników dotrze jakaś nowa informacja lub sugestia, mogąca wskazać kierunek lub miejsce pobytu 4-letniej turystki. W sieci opublikowane zostały również zdjęcia poszukiwanej, które obejrzeć można w poście zamieszczonym poniżej.

https://www.facebook.com/1909.topr/posts/1380034432204012

Każda osoba, która ma jakiekolwiek informacje dotyczące pani Joanny Felczak, proszona jest o zgłoszenie tego odpowiednim służbom. Liczy się każdy szczegół, który może pomóc w jej odnalezieniu.

Tajemnicze zaginięcie Joanny Felczak w Tatrach

Zaginiona 40-latka wyszła z pensjonatu, w którym wynajmowała pokój, około godziny 8 rano 20 września 2020 roku. Na miejscu zostawiła wszystkie swoje rzeczy osobiste.

Jak wskazują media, wykupiła bilet na kolejkę na Kasprowy Wierch, lecz nie wsiadła do wagonika. Pojawiały się głosy, że planowała zdobyć Świnicę i Kościelec, a być może też Granaty. Udało się ustalić jedynie, że dotarła do Hali Gąsienicowej. Jak wynika z nagrań z monitoringu schroniska, była tam 20 września około godziny 11:30.

Po wyjściu ze schroniska miała kierować się ku rozwidleniu szlaków na Czarny Staw, Kuźnice i Kasprowy Wierch. Nie wiadomo, co stało się z nią później. Po pojawieniu się wiadomości o jej zaginięciu, służby rozpoczęły szeroko zakrojone poszukiwania.

Brali w niej udział ratownicy TOPR, policjanci oraz strażacy. Zaangażowano także śmigłowiec i psy tropiące, niestety nie przyniosło to żadnych efektów. Poszukiwania pani Joanny wznawiano już wcześniej kilkukrotnie, zawsze jednak bez rezultatów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >