Titanic z nowym odkryciem.Fot. Wikipedia.org/http://students.umf.maine.edu/~hartwenr/webquest/teacherpage/titanic%20in%20dock.jpg/domena publiczna

Pamiętacie historię Titanica? Naukowcy potwierdzili przygnębiająca prawdę o statku

Titanic regularnie powraca na usta mediów za sprawą nowych spekulacji, scenariuszy potencjalnej ucieczki, czy też szacunków szans na przeżycie Jacka z filmu Camerona. Niestety, ostatnie odkrycia naukowców mogą być początkiem końca kultowej historii o brytyjskim wycieczkowcu.

Titanic wkrótce może zniknąć z pamięci wielu turystów, którzy wcześniej nie wgłębili się w losy tragicznego rejsu RMS. Oceanografowie zarejestrowali niepokojące zjawisko na samym dnie obszaru, gdzie ocean na zawsze pochłonął słynny wycieczkowiec.

Nie żyje 9 osób i jest wielu rannych. Mrożący krew w żyłach wypadek na południu PolskiNie żyje 9 osób i jest wielu rannych. Mrożący krew w żyłach wypadek na południu PolskiCzytaj dalej

Titanic znika

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, słynny Titanic znika w odmętach oceanu - i to dosłownie. Zespół badawczy (z żyłką odkrywcy, niczym jeden z polskich poszukiwaczy skarbów), który śledził zapiski amerykańskiego oceanografa Roberta Ballarda wykazał, że wrak statku powoli rozkłada się w czeluściach Atlantyku. Jeszcze w latach 80. naukowiec był pierwszym odkrywcą dokładnego położenia wraku, a teraz kontynuatorzy badań dowodzą, że pozostałość po RMS rozkładają mikroorganizmy.

Titanic znajduje się na głębokości 3800 metrów. Najnowsze ustalenia mówią o rozkładzie wraku statku przez bakterie. Co więcej, pojedyncze elementy statku również nie zostaną odratowane ze względu na “przerzucanie” drobiazgów przez silne prądy morskie. Po odkryciu Bellarda z 1985 roku, oddziały marynarki wojennej, czy zespoły naukowców regularnie wyławiały pokładowe kosztowności, jednak z roku na rok zasób dna jest coraz skromniejszy.

Titanic już legendą?

Jeśli ustalenia badaczy się sprawdzą, w perspektywie kolejnych dekad Titanic może zniknąć ze świata nauki i popkultury. Katastrofa z 15 kwietnia 1912 roku przyczyniła się do śmierci około 1500 pasażerów i członków załogi, a szczegóły całego zdarzenia do dzisiaj wzbudzają sporo kontrowersji. Titanic doczekał się nawet dedykowanych teorii spiskowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. W końcu stało się. Polska trafiła na żółtą listę, nowe obostrzenia dla każdego
3. Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwo

Jedną z czołowych teorii dotyczących awarii statku jest scenariusz, w którym to nie góra lodowa była głównym powodem zatonięcia RMS Titanic, a kra. Jeszcze inną historią jest rzekoma chęć wyłudzenia ogromnego odszkodowania. Autorzy teorii deklarują, że cała katastrofa była starannie przygotowana, a spóźniona reakcja załogi i plotka o niezatapialności statku miała tylko wzbudzić zainteresowanie firm ubezpieczeniowych.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  2. Czy to koniec "Klanu", zniknie z TVP? Niepokojące wieści dla wszystkich fanów serialu, przyszłość produkcji jest niejasna
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł