Słowacja wprowadza testy dla wszystkichfot. turysci.pl

Z ostatniej chwili: cały kraj ma przejść testy na wirusa. Niesłychana akcja u sąsiada Polski

Testy na koronawirusa zostaną wykonane u wszystkich mieszkańców. Zamiast czekać, aż kolejne osoby będą miały objawy covidu podjęto zdecydowaną decyzję. Jakie będą skutki? Już wkrótce będzie okazja, aby się o tym przekonać.

Testy na koronawirusa mydla wszystkich? Władze kupiły już wystarczającą liczbę testów i liczą na wykrycie wszystkich osób zarażonych koronawirusem, które będą musiały poddać się samoizolacji. Jeśli ich plan się powiedzie, w niedługim czasie powinniś się spodziewać znacznego spadku zachorowań.

Alarm na polskim lotnisku. Co się dzieje?Alarm na polskim lotnisku. Co się dzieje?Czytaj dalej

Testy na koronawirusa dla wszystkich

Jak poinformował w sobotę na konferencji prasowej premier Igor Matovicz, testy mają zostać przeprowadzone u wszystkich osób powyżej 10 roku życia. Nie trzeba będzie za nie płacić, jednak jeszcze nie wiadomo, czy będą obowiązkowe. Na razie prawo uniemożliwia zmuszanie obywateli do poddawania się testom, lecz w tej wyjątkowej sytuacji może zostać wprowadzona specjalna ustawa.

Niestety, klamka zapadła. Miliony Polaków miały nadzieję, wszystko przepadło. Fatalne informacje z turystycznego miastaNiestety, klamka zapadła. Miliony Polaków miały nadzieję, wszystko przepadło. Fatalne informacje z turystycznego miastaCzytaj dalej

Testy mają się rozpocząć już w przyszły weekend i obejmą 3 powiaty, w których jest najwięcej zarażonych. Pozostała część kraju zostanie objęta badaniem w kolejny weekend. Premier powiedział również, że testy powinny zostać powtórzone w późniejszym terminie. - To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła - przyznał Matovicz.

Do pomocy zaangażowano wojsko

Słowacja kupiła 13 mln testów, za ok. 4 euro każdy. Nie będą tak dokładne jak testy PCR, ale zapewnią szybkie wyniki. W całym kraju mieszka ok. 5,5 mln osób, a po odliczeniu dzieci do 10 roku życia, zostanie jeszcze mniej do przebadania. W przypadku liczniejszych narodów pomysł przeprowadzenia testów u każdego spaliłby na panewce.

Dzisiaj grzeje: 1. Co za wiadomość. Edyta Górniak spakowała walizki i znów się przeprowadza. Wybrała bardzo turystyczny region
2. Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce
3. Stało się, zakaz od 9 rano w niedzielę. Setki Polaków zagrożonych, alarm w turystycznym mieście

Pobieraniem próbek nie będą zajmować się lekarze ani pielęgniarki. Do tego przedsięwzięcia zostało zaangażowane wojsko, by nie odciągać medyków od pracy w szpitalach. Punkty poboru próbek prawdopodobnie będą rozlokowane tak jak lokale wyborcze. W całym kraju będzie ich ok. 6 tys., jednak będą musiały zapewnić mieszkańcom bezpieczne warunki poprzez zachowanie dystansu społecznego.

Możesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarzaMożesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarzaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otruli psa, później zakopali żywcem. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw
  2. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
  3. Dobra wiadomość dla turystów. Nareszcie wznawiają międzynarodowy ruch. Na miejscu jednak obowiązywać będą restrykcje
  4. Tajemnicze białe plamy na mapie Chin. Mało kto wie, czym są
  5. Porażające sceny w autokarze podczas podróży. Wszystko opowiedziała. Nie mieści się w głowie
  6. Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Następny artykuł