test na koronawirusa nie jest potrzebnyFot. unsplash.com/Portuguese Gravity/zdjęcie poglądowe

Nareszcie. Wszystko jasne. Polacy mogą swobodnie podróżować w uwielbiane miejsce za granicą

Test na koronawirusa może znacznie utrudnić dostanie się do innego kraju na wymarzone wakacje. Na szczęście piękna wyspa nie wymaga tego od Polaków, chociaż niedawno pojawiły się doniesienia o konieczności okazania wyniku.

Test na koronawirusa nie daje stuprocentowej pewności w kwestii zakażeń, a wykonanie go prywatnie może dużo kosztować. Turyści niechętnie wybierają kierunki, gdzie trzeba okazać negatywny wynik, by móc przekroczyć granicę. Na szczęście na włoskiej Sycylii Polacy nadal są mile widziani, pomimo rosnącej liczby zarażonych covid-19.

RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściRMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściCzytaj dalej

Testy na razie nie są obowiązkowe

Niedawno polską wycieczkę z Wrocławia spotkała nieprzyjemna sytuacja na lotnisku na Sycylii, gdzie utknęli na kilka godzin. Wszystko przez niewłaściwą interpretację przepisów przez lokalnych urzędników. Każdy pasażer został poddany testowi i musiał poczekać na wynik, by móc opuścić port lotniczy. Do takiej sytuacji nie powinno dojść.

W poniedziałek 5 października Polska Agencja Prasowa otrzymała w kopię wyjaśnienia, jakie konsul z Palermo wysłał do ambasady RP we Włoszech w związku z incydentem. Dowiadujemy się z niego, że polscy turyści zostali niesłusznie wysłani na obowiązkowe testy, a w przyszłości takie działania nie będą podejmowane wobec naszych rodaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki skandal w WHO. Nie mieści się w głowie. Prawda wyszła na jaw
2. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
3. Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski

Konsul honorowy z Palermo zapewnia, że na razie nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu, lecz może się to zmienić 15 października. Jak podaje RMF 24, prawdopodobnie wejdzie w życie przepis o obowiązku poddania się testowi po przyjeździe na Sycylię lub przedstawienia negatywnego wyniku badania wykonanego nie później niż na 72 godziny przed przybyciem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies ze schroniska przytula się do każdej osoby. Próbuje znaleźć opiekuna, kto da mu szansę?
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Źródło: RMF 24

Następny artykuł