test na koronawirusa będzie bezpłatnyFot. unsplash.com/@thisisengineering

Europejski kraj chce sam płacić za testy dla turystów. Jest tylko jeden warunek

Test na Covid-19 będzie wykonywany na koszt państwa na jednym z europejskich lotnisk. Turyści nie muszą się martwić o znalezienie miejsca, gdzie wykonają test ani o cenę. Jest tylko jeden warunek, od którego zależy, czy skorzystamy z programu.

Test wykrywający koronawirusa będziemy mieli bezpłatnie wykonany na lotnisku Keflavik. Rząd Islandii zdecydował się na ten krok, by ułatwić zagranicznym turystom przyjazd. Jeszcze niedawno informując o otwieraniu granic, nie wiedzieli, jak zostanie rozwiązana kwestia pokrywania kosztów badań. Turyści mogą przylecieć z gotowym wynikiem badań, o ile jest certyfikowany, lub skorzystać z punktu na lotnisku.

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataStraty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Test dla pierwszych podróżnych

Nie dla wszystkich testy będą bezpłatne. Tylko przez 2 pierwsze tygodnie wszyscy przyjezdni będą mogli skorzystać z tego udogodnienia, a potem za badanie będą musieli zapłacić sami. Wyniki będą już po 5 godzinach w czasie których można pojechać do hotelu. W przypadku dodatniego wyniku konieczne będzie odbycie dwutygodniowej kwarantanny.

Władze kraju oszacowały, że każdego dnia na lotnisku zostanie przeprowadzonych ok.1000 testów u podróżnych. Już od 15 czerwca będzie można przylecieć do kraju lodu i ognia, by korzystać z niezwykłych atrakcji. To jedno z pierwszych miejsc, do którego będą wpuszczeni zagraniczni turyści,a w dodatku bez ograniczeń ze względu na kraj pochodzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwoty robią naprawdę olbrzymie wrażenie

Aby móc opuścić lotnisko konieczne będzie zainstalowanie aplikacji służącej do śledzenia naszych kroków. Zarejestrowane miejsca pozwolą na szybkie ustalenie kontaktów osób, u których zostanie wykryty koronawirus. Koszt badania w tym kraju wynosi 50 tys.koron, czyli ok. 1450 złotych. Warto skorzystać z darmowych testów w czasie gdy oferuje to rząd, by koszt wycieczki nie wzrósł o prawie 1,5 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  2. 22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobą

Źródło: Fly 4 free

Następny artykuł