Teneryfa co zwiedzićPixabay.com/jordi_martos

Teneryfa to nie tylko rajskie plaże i drinki z palemką. Poznaj ciekawostki o Teneryfie

Teneryfa przez wielu postrzegana jest jako idealne miejsce na rajskie wakacje. Złote plaże i ciepłe wody przyciągają turystów, niewielu jednak zdaje sobie sprawę z wielu tajemnic, które skrywa ta wyspa. Niektóre zaskakują, inne są intrygujące, każda jednak może przydać się podróżnikowi.

Teneryfa to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp hiszpańskich. Zachwyca różnorodnym ukształtowaniem terenu, wulkanem, złotymi plażami oraz niezwykłą linią brzegową. Wybierając się tam, większość rezerwuje luksusowy hotel i liczy na kilka lub kilkanaście dni relaksu, Teneryfa jednak skrywa też wiele tajemnic. Ciekawostki o niej z pewnością zaskoczą wielu.

Chorwacja podbija serca podróżników. Tych miejsc nie możesz przegapićChorwacja podbija serca podróżników. Tych miejsc nie możesz przegapićCzytaj dalej

Ciekawostki o Teneryfie, z których wielu nie zdaje sobie sprawy

Pierwszą kwestią, która może zaskoczyć turystów, jest pogoda. Teneryfa kojarzy się z gorącym słońcem i ciepłym powietrzem znad Sahary, jednak prawda okazuje się dużo bardziej brutalna. Ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu, warunki pogodowe bywają kapryśne, a w okresie zimowym bardzo często pada tam deszcz.

Kolejna ciekawostka jednak jest o wiele przyjemniejsza, zwłaszcza dla fanów dobrej kuchni. Chcąc spróbować lokalnego jedzenia, warto poszukać lokali zwanych guachinche. To zwykle małe knajpki, uwielbiane przez miejscowych. Cechują je najczęściej niższe ceny oraz brak menu, które zastępowane jest podawaniem gościom potraw, które aktualnie gotuje kucharz.

Teneryfa nie przestaje zaskakiwać

Wielu turystów odwiedzając tę wyspę decyduje się na wynajęcie samochodu. Wpływa to na wzrost komfortu podróżowania, może jednak wywołać poważny stres. Wszystko przez wszechobecne i nerwowe klaksony, dobiegające z każdej strony. Teneryfa słynie z kierowców, którzy trąbią przy każdej okazji, okazuje się jednak, że nie powinno to nikogo stresować - w ten sposób pozdrawiają się nawzajem podczas mijania.

Ostatnia ciekawostka może uchronić turystę przed bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Choć w większości państw Europy picie wody z kranu jest zwyczajne i na nikim nie robi wrażenia, na Teneryfie lepiej tego nie robić. Jest to ciecz chemicznie uzdatniana i odsalana z wody oceanicznej, przez co nie zachwyca również smakiem.

Następny artykuł