Teneryfa miastoFot. Flickr.com/Miguel Ángel García.

Miasto na wyspie marzeń, o którym większość turystów zapomina. Jest przepiękne, nie można go przegapić

Teneryfa to jeden z turystycznych rajów, który każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Przemierzana jest wzdłuż i wszerz, wielu jednak pomija jedno, cudowne miasto. Jest ono wyjątkowe, aż żal go nie odwiedzić.

Teneryfa to jedno z najpopularniejszych miejsc na całych Wyspach Kanaryjskich. Kusi przepięknymi widokami, zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oraz oczywiście luksusowymi kurortami, oferującymi wszystko, co tylko turystom może być potrzebne do pełnego relaksu. Wyspa nie jest zbyt rozległa, podróżnicy przemierzają ją więc wzdłuż i wszerz, często jednak pomijając jedno z najpiękniejszych miast.

Tania linia wprowadza bilety, z którymi nie możesz w ogóle mieć bagażu. Wizzair pójdzie w ich ślady?Tania linia wprowadza bilety, z którymi nie możesz w ogóle mieć bagażu. Wizzair pójdzie w ich ślady?Czytaj dalej

San Cristóbal de La Laguna leży w północnej części Teneryfy. Większość ośrodków oraz kurortów znajduje się na południu, przez co często jest ono pomijane i zaledwie niewielki procent przyjezdnych decyduje się na jego zwiedzanie, tymczasem to ogromna strata. Jest naprawdę urokliwe i ma wiele do zaoferowania turystom.

Teneryfa skrywa przepiękne miasto na północy

La Laguna, jak mówią na to miasto miejscowi, swoją historią sięga końca XV wieku oraz historii Alonso Fernández de Lugo. To z jego inicjatywy założono na terenie dzisiejszego ośrodka bazę wypadową do podboju wyspy, która przez lata rozrosła się do miana jednego z najistotniejszych ośrodków. Rozwijało się błyskawicznie i pełne było żołnierzy, kupców, arystokratów oraz kupców.

Powstał tam również uniwersytet, dzięki któremu znacznie wzrósł poziom wykształcenia mieszkańców wyspy oraz jej prestiż. Przechadzając się uliczkami, zgłębić można jego niesamowitą historię, podziwiając dziesiątki zabytków. Jest ich tak wiele, że w 1999 roku miasto to wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Piękne widoki, niepowtarzalny klimat i najlepsze restauracje

Cała Teneryfa zachwyca niezwykłymi widokami, ale La Laguna leży w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu. Wokół jest pełno zieleni, a liczne, eleganckie rezydencje z dawnych czasów wyglądają niesamowicie i wprowadzają niepowtarzalny klimat. Warto zwrócić też uwagę na wewnętrzne, przytulne dziedzińce, określane przez miejscowych jako patios.

Przemierzając urokliwe, ciasne uliczki, koniecznie trzeba wejść do przynajmniej jednej z restauracji prowadzonych przez mieszkańców wyspy. Jedzenie przepysznych posiłków, z których słyną Wyspy Kanaryjskie, podziwiając widoki wokół oraz chłonąć wspaniały klimat, to coś, co przeżyć powinien każdy turysta odwiedzający Teneryfę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepsze miejsce na wakacje 2020 roku. Jest przepiękne i jeszcze do niedawna zupełnie odcięte od świata
  2. 60 ratowników, helikoptery i psy poszukują zaginionych turystów. Prawdziwa tragedia w Austrii i Szwajcarii
  3. Oaza ciszy i spokoju znajduje się w Polsce. Odpoczniesz, zrelaksujesz się i pogrążysz w ulubionej lekturze w sercu lasu
  4. Nie żyje 9-latka, jej brat i tato. Tragedia w Wigilię w zagranicznym, rajskim kurorcie
  5. Polska para zgubiła obrączkę na Bali. Dzięki jednemu napisowi tuż przed świętami zdarzył się prawdziwy cud
  6. Zapach mandarynek, długie kolejki po choinkę i karp na stole. Klimat świąt w PRL, którego wielu już nie pamięta

Następny artykuł