Tatry zamykają ważne szlaki.Fot. Wikipedia.org/ Paweł Opioła/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Trwa akcja. Zamknęli popularny szlak turystyczny na południu Polski. Wszystko dla bezpieczeństwa turystów

Tatry bez ważnego szlaku. Słynna Dolina Chochołowska będzie wyłączona ze zwiedzania. Znana jest data przywrócenia kompleksu. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

Tatry przechodzą swoisty remanent. Jak podaje redakcja RMF24, zamknięte będą szlaki w obrębie Doliny w stronę Wołowca, Rakonia i Czubiku Trzydniowiańskiego. Znana jest data ponownego otwarcia ścieżek. Całe przedsięwzięcie może przyczynić się do ułatwienia wędrówek wielu turystom.

Skandaliczne zachowanie Polaka w turystycznym mieście. Wszystko się nagrałoSkandaliczne zachowanie Polaka w turystycznym mieście. Wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Tatry w przebudowie

Akcja zamknięcia szlaków z Doliny Chochołowskiej związana jest z dwudniowym transportem materiałów budowlanych na Wołowiec, Rakoń i Czubik Trzydniowiański. Według ustaleń RMF24 śmigłowce przewiozą w sumie 60 metrów sześciennych drewna. Materiały posłużą władzom TPN do remontu szlaków. Tak też po całej operacji Tatry mogą być jeszcze bardziej dostępne dla zwiedzających.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, cytowany przez RMF24, pracownicy kompleksu wzmocnią szlaki dodatkową zabudową, która zabezpieczy wcześniej ułożone fragmenty z worków jutowych. Będzie to swego rodzaju wzmocnienie odcinka, które uchroni powierzchnię przed degradacją. Tym samym Tatry doczekają się jeszcze odporniejszych na warunki pogodowe szlaków.

Tatry bez szlaków, ale tylko na chwilę

RMF24 powołuje się na dokładną rozpiskę zmian TPN, które w najbliższych dniach dotkną Tatry. We wtorek (30 czerwca) i środę (1 lipca) zamknięty będzie szlak zielony, (od odejścia do Doliny Starorobociańkiej i na Iwaniacką Przełęcz przez Polanę Chochołowską - do Przełęczy pod Wołowcem), szlak graniowy (od Starorobociańskiego Wierchu przez Kończysty) oraz szlak na Trzydniowiański Wierch (z Polany Trzydniówki i przez Dolinę Jarząbczą).

Dzisiaj grzeje: 1. Warszawa sparaliżowana. Samochody "płyną", zamknięte metro
2. Przykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręca

Turyści nie będą mogli dotrzeć również do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Co ważne, zamknięcie miało nastąpić z początkiem czerwca, jednak nagłe zmiany pogodowe pokrzyżowały plany pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. 77-latka wyszła na spacer. Kiedy zobaczyła na mieście kota sąsiada, zamurowało ją. Wiedziała, że nie jest dobrze

Źródło: RMF24

Następny artykuł