Tatry. Niesamowite zjawisko w górachPixabay.com/DzidekLasek, Facebook.com/ Adam Zajega

Chodził po Tatrach, nagle zobaczył widmo Brockenu. Błyskawicznie zrobił zdjęcia, wstrzymaliśmy oddech

Tatry to miejsce, w którym ostatnio można było zauważyć niezwykłe zjawisko. Mówi się, że to jeden z najbardziej tajemniczych widoków. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia. Widok robi wrażenie.

Tatry - to tam można było zaobserwować zjawisko Brockenu. Jest to tak zwane mamidło górskie, czyli zjawisko optyczne. Na jego temat są pewne legendy. W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia kolorowej "aureoli".

Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaPrzed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaCzytaj dalej

Tatry. Zjawisko Brockenu

Zjawisko wygląda niemalże jak tajemniczy duch, który otoczony jest aureolą w kolorach tęczy. Dawniej tego typu zjawiskom przypisywano niemalże boskie pochodzenie, obecnie jednak wiadomo już, skąd się biorą.

Widok taki nazywa się "widmem Brockenu". Tworzy się ono, gdy osoba na znajdującej się poniżej jego poziomu chmurze, zauważy własny cień. Czasem, dzięki odbijającym się promieniom słonecznym, otoczony jest on kolorową aureolą nazywaną glorią.

Taternicy mają przesąd, że kto raz zobaczy to zjawisko, zginie na zboczu. Na szczęście los ten można odczynić, gdy trafi się na nie na szlaku trzy razy. Wymyślił to i spopularyzował słynny Jan Alfred Szczepański. Zdjęcie zjawiska można zobaczyć poniżej.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie dziś weszło w życie nowe obostrzenie. Rząd zmienił zdanie w ostatnim momencie
2. Porażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryć
3. Co najmniej 2400 zł emerytury, pakiet ulg i dodatków. Seniorzy mają na co czekać

"Jakbym takie coś zobaczyła w górach, to od razu zawracałabym biegiem", "Dość często się ostatnio pojawia i dość często ostatnio ludzie giną w Tatrach, sam nie wiem, czy chciałbym to zobaczyć" - czytamy w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykom
  2. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Kraków. Inspektorzy weszli do opuszczonego mieszkania, żeby uratować zwierzęta. Zastali widok jak z koszmaru, porażające

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł