Tatry. Będzie zmiana pogodyFot. Pixabay.com/JerzyGorecki

Ratownicy ostrzegają. Ogromne zmiany w Tatrach, może być niebezpiecznie

Tatry to najpopularniejsze góry w Polsce. Praktycznie w każdej porze roku można znaleźć tam tłumy turystów. Osoby, które wybierają się tam w najbliższym czasie powinny przygotować się na utrudnienia. Wszystko z powodu pogody.

Tatry to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Warto jednak sprawdzić pogodę przed wyjazdem, ponieważ często może ona pokrzyżować wszystkie plany. Uważać powinny osoby, które wybierają się na południe kraju w najbliższym czasie. Okazuje się, że warunki atmosferyczne sprawią problemy. Może być niebezpiecznie. Na co należy uważać?

Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaKatastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaCzytaj dalej

Tatry. Niebezpieczna pogoda w górach

Turyści muszą spodziewać się zmian pogodowych w Tatrach. Góry są już przykryte chmurami. Dodatkowo pada deszcz i wieje bardzo silny wiatr. Jest on na tyle silny, że na Kasprowym Wierchu przekroczył już 100 kilometrów na godzinę. Należy się także spodziewać opad śniegu. Spadnie on w nocy i przykryje wyższe partie gór. Będzie się to powtarzało przez kilka dni. Będą także niskie temperatury. Termometry pokażą mniej niż 9 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Warunki pogodowe wpłyną także na górski krajobraz. Pojawią się zabielone szczyty. Utrudnienia pojawią się także dla turystów. Trzeba będzie być ostrożnym, ponieważ skały będą mokre i śliskie, miejscami występować mogą oblodzenia. Zadbać trzeba o odpowiednie zabezpieczenie termiczne oraz obuwie. - Na kolejne dni zalecamy rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr.- apelują ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło:tatromaniak.pl

Następny artykuł