Tatry mecz na morskim okuFot. Pixabay,com/hahanus

Historyczne wydarzenie na tafli Morskiego Oka. Turyści wszystko widzieli na żywo

Tatry stały się miejscem niezwykłego wydarzenia, jakiego w historii polskich gór jeszcze nie było. Wszystko na żywo oglądać mogli turyści, niecodzienny widok.

Tatry to najchętniej odwiedzane przez Polaków góry. Zachwycają swoim pięknem, surowością oraz wymagającymi szlakami, na których piechur zmierzyć się może z własnymi słabościami. Jednym z kultowych miejsc jest Morskie Oko, które każdego roku - zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym - oblegane jest przez turystów. Niedawno doszło tam do niesamowitego pokazowego meczu hokeja, który obserwować mogli podróżnicy.

Chory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Jest potwierdzenie liniiChory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Jest potwierdzenie liniiCzytaj dalej

Tatry były miejscem niezwykłego meczu

Mecz hokeja na tafli Morskiego Oka był historycznym wydarzeniem, jakiego w tej części Tatr jeszcze nigdy nie było. Jak przekazał serwis Podhale Region, na lód weszło dziewiętnastu zawodników Podhala Nowy Targ. Jak stwierdził twórca, pomysł na takie wydarzenie pojawił się już dawno, jednak nie dało się go zrealizować.

- Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować - mówił Mariusz Jastrzębski w rozmowie z portalem Podhale Region.

Projekt doszedł do skutku również dzięki władzom Tatrzańskiego Parku Narodowego, które patrzyły na niego wyjątkowo przychylnym okiem.

- Pomysł wypalił, więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą "pompą" - stwierdził Jastrzębski.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów
2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny

Wyjątkowy mecz rozegrał się w sobotę 22 lutego, a oglądali go na żywo również turyści zgromadzeni wokół tafli. Wielu sugeruje, że być może to początek nowej, zimowej tradycji w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  2. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty
  3. Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta
  4. Turystyczny hit naszego kraju. Turyści chcą zamieszkać w domkach na drzewach
  5. Zamykają kultowe schronisko w Bieszczadach. Szykują się ogromne zmiany, wpuszczą turystów za dwa lata
  6. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje

Źródło: Onet

Następny artykuł