Tatry miejscem tragediiFot. pixabay.com/ sebo106

Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje

Tatry były miejscem niewyobrażalnej tragedii. Śmierć mężczyzny obserwowali inni turyści. Nic nie można już było zrobić. To kolejny wypadek na popularnym szlaku, który jest uważany za najtrudniejszy w Tatrach.

Tatry to najwyższe pasmo łańcucha górskiego Karpat. Są uznawane za najatrakcyjniejszy obszar górski w Polsce, przez co turyści chętnie je odwiedzają. Niestety nie wszystkim udaje się pokonać trudne szlaki i wrócić cało do domu. W czwartek doszło do tragedii, w której zginął mężczyzna. Wraz z kolegą wybrał się na Orlą Perć.

Sytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuSytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuCzytaj dalej

Tatry miejscem kolejnej tragedii

Turysta spadł ok. 200 metrów w dół i zginął na miejscu. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce wyadku nie byli w stanie go uratować. Dziś okazało się, że tragiczny upadek widziała jedna z przewodniczek górskich, która współpracuje z Portalem Tatrzańskim. To ona wezwała TOPR i opowiedziała o dramatycznym wydarzeniu.

- Doszliśmy do Skrajnego Granatu i usłyszeliśmy "leci!". Odwróciłam głowę i zobaczyłam zsuwającego się gościa. Niestety nie wyhamował. Nabrał rozpędu i zaczęło nim rzucać po skałach jak manekinem. Zadzwoniłam po TOPR. Nic nie mogliśmy zrobić. Poleciał 200 m z miejsca w którym nie ma łańcuchów, jest strome zejście, poślizgnął się lub stracił równowagę. Współczuję jego towarzyszowi, który za nim krzyczał, próbował biec i został tam sam. Dostaliśmy wszyscy ogromną lekcję pokory od gór... - relacjonowała Karolina Tabaszewska Portalowi Tatrzańskimu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

Orla Perć przebiega przez trzy szczyty Granatów i jest popularnym szlakiem, chociaż jednocześnie uznaje się ją za najtrudniejszy szlak w polskiej części Tatr. Chociaż trasa jest bardzo wymagająca, piękne widoki i satysfakcja z pokonania własnych słabości skłaniają kolejne osoby do spróbowania swoich sił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Portal Tatrzański

Następny artykuł