Tatry ""przejmowane" przez turystów.Fot. materiały własne

Z samego rana wyruszyła w Tatry. Niewiarygodne sceny na szlaku, trudno uwierzyć

Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie. Jedna z naszych czytelniczek wysłała zdjęcia, które pokazują, że tegoroczni urlopowicze “przejmują” nawet najwyższe szczyty polskich gór. Kolejki, które nie sprzyjają zachowaniu dystansu społecznego, już na stałe wpisały się w krajobraz tegorocznego sezonu.

Tatry w oczach jednej z naszych czytelniczek nie odbiegają od wcześniejszych relacji turystów, którzy postawili w tym roku m.in. na Karkonosze. Zdjęcia, którymi podzieliła się tegoroczna turystka, pokazują, że urlopowicze masowo przybywają na południe kraju i pomimo tłumów - zdobywają szczyty.

Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiPotężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiCzytaj dalej

Tatry pod znakiem “korków”

Według relacji Moniki już o 5:00 nad ranem polskie Tatry stanęły - i to dosłownie. Turyści pojawili się na szlakach pomimo wczesnej pory, a wyzwaniem było również samo zejście z Rys. Jak podaje nasza czytelniczka, największe oblężenie miało miejsce na trasie do Morskiego Oka.

- Takich tłumów jakie dziś były o 5:00 rano na drodze do Morskiego Oka to dawno nie widziałam - relacjonuje dla Turysci.pl Monika.

Nie tylko Tatry

Według Moniki, zejście około godziny 11:00 nie odbiegało od sytuacji z rana. Na zdjęciach przesłanych przez czytelniczkę widać, że Tatry faktycznie są trudnym orzechem do zgryzienia pod względem kolejek, a krajobraz Podhala można porównać do ostatnich doniesień z Karkonoszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z Mielna. Poszli "tylko" po rybę do smażalni
2. Drakońska kara od UOKiK dla Biedronki. 115 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd

Sytuacja z województwa dolnośląskiego pokazuje, że nie tylko Tatry zmagają się z sezonowym “zalewem” urlopowiczów. Według ustaleń Wirtualnej Polski, Karpacz w tym sezonie cieszy się tak dużą popularnością, że zarówno na deptaku, jak i przed wejściem na Kopę (1378 m n.p.m.), ustawiają się kolejki liczące nawet kilkaset osób.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Tatry oblegane przez tegorocznych turystów.

Tatry oblegane przez turystów.

Fot. Turysci.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  2. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się

Źródło: Turysci.pl/ Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł