Tatry wojsko wkroczyłoFot. libreshot.com Martin Vorel CC0

Wojsko pilnie wkroczyło w polskie Tatry. Wielka akcja

Tatry szczegółowo monitorowane przez wojsko. Żołnierze wkroczyli na tereny górskie. Trwa wielka akcja, w którą zaangażowano między innymi wojskowy helikopter. Cała Polska czeka w napięciu na finał operacji, chociaż szanse na szczęśliwe zakończenie maleją z dnia na dzień. O szczegółach poinformował portal Wirtualna Polska.

Tatry przeszukiwane są już nie tylko przez ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale także przez wojsko. Do wielkiej akcji zaangażowali się żołnierze, którzy monitorują polskie góry ze swojego helikoptera. Ratownicy mają też do dyspozycji specjalnie wyszkolone psy. Chociaż szanse na szczęśliwy finał operacji maleją z każdym dniem, cała Polska nadal ma nadzieję.

Trwa walka o życie, w środku ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, porażająca wiadomość ze świataTrwa walka o życie, w środku ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, porażająca wiadomość ze świataCzytaj dalej

Tatry znalazły się w centrum uwagi po tym, jak w górach zaginęła Joanna Felczak. We wtorek 6 października do akcji poszukiwawczej przyłączyli się wojskowi ze swoim helikopterem. Pochodząca z Warszawy turystka wyszła na szlak 20 września i jeszcze tego samego dnia została zarejestrowana przez monitoring na terenie schroniska. Później ślad po niej zaginął.

Tatry przeszukiwane przez wojsko. Trwają poszukiwania Joanny Felczak.

Obecnie Tatry przeszukuje 18 ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy mają do dyspozycji specjalne psy tropiące. 6 października w operację zaangażowało się także wojsko. Ostatni raz Joanna Felczak była rozpoznana w okolicach schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej 20 września. W mediach społecznościowych pojawił się apel ratowników, którzy proszą turystów o przejrzenie swoich zdjęć z ostatnich wędrówek. Chodzi o wczasowiczów, którzy poruszali się na szlaku prowadzącym od schroniska w stronę Kasprowego Wierchu, Czarnego Stawu i Kuźnic.

Zaginiona to 40-letnia Joanna Felczak z Warszawy. Kobieta ma 175 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i blond włosy. W dniu zaginięcia miała na sobie ciemne legginsy, granatowy t-shirt, niebieską bluzę dresową i sportowe buty. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanej, proszony jest o kontakt z centralą TOPR, która dostępna jest pod tym numerem telefonu: 18 206 34 44.

Dzisiaj grzeje: 1. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
2. Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędzą
3. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie

Poszukiwania Joanny Felczak trwają już ponad dwa tygodnie. Cała Polska wciąż jednak ma nadzieję na szczęśliwe zakończenie całej operacji. O poszukiwaniach 40-latki i zdjęciach z monitoringu udostępnionych przez policję pisaliśmy również w innym artykule.

Obrazy Turysci.pl
źródło: Policja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ukrycia nagrano, co weterynarz robi psu, gdy nikt nie patrzy. Prawda jest zaskakująca
  2. PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środka
  3. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  4. 1 listopada z zakazem przemieszczania się? "Apelujemy o niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych"
  5. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Scenariusz może się spełnić do końca tygodnia. Relacje międzynarodowe zagrożone
  6. Odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrał

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł