Tatry z kolejną ofiarą.Fot. Wikipedia.org/Jarosław Pocztarski/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/ (zdjęcie ilustracyjne)

Wyruszyli razem w Tatry. Wrócił tylko jeden. Dramat rozegrał się na oczach kolegi

Tatry okazały się niemałym wyzwaniem dla kolejnego wspinacza. Niestety, wyjście w góry w przypadku tych taterników zakończyło się tragedią jednego z urlopowiczów. Na oczach współtowarzysza, wspinacz spadł w około 200-metrową przepaść.

Tatry - to tutaj służby musiały interweniować w sprawie mężczyzny, który według zespołu ratunkowego - przecenił swoje możliwości. Funkcjonariuszy wezwał współtowarzysz taternika, który był świadkiem całej sceny. Niestety, poszkodowany nie przeżył. Miał 31 lat.

Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życiaTrąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życiaCzytaj dalej

Tatry: Słowacy interweniują w sprawie polskiego wspinacza

Jak informują dziennikarze RMF24, do zdarzenia doszło na 2439-metrowym masywie Pośredniej Grani (Tatry Wysokie). Na słowackiej stronie pasma wspinali się dwaj Polacy. W pewnym momencie jeden z taterników osunął się z tzw. Ławki Dubkego. Według relacji świadka oraz raportów służb, mężczyzna spadł w 200-metrową przepaść.

O zajściu poinformował współtowarzysz 31-letniego Polaka. Mężczyzna wezwał zespół Horskiej Zachrannej Służby (słowacki odpowiednik TOPR-u). Ratownicy pojawili się na miejscu zdarzenia na pokładzie wyspecjalizowanego śmigłowca. Sanitariusze przetransportowali poszkodowanego do Starego Smokowca (Tatry słowackie).

Tatry z kolejną ofiarą

Gdy polski TOPR interweniuje w sprawie “uwięzionych” taterników, słowackie służby liczą kolejne straty wśród przyjezdnych. Tragiczny bilans uzupełnił 31-letni Polak, jednak HZS poinformowała o przynajmniej trzech podobnych przypadkach. Zdaniem zespołów w każdej z interwencji wspinacze popełniali takie same błędy - ignorancja terenu (Tatry Wysokie uchodzą za jeden z najbardziej wymagających odcinków pasma), poruszanie się bez przewodnika, brak odpowiedniego sprzętu oraz małe doświadczenie i przecenianie swoich możliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety

- Prosimy wszystkich turystów, aby nie lekceważyli wysokogórskiego terenu i poruszali się znakowanymi szlakami oraz postępowali zgodnie z zaleceniami Horskiej Zachrannej Służb - czytamy w komunikacie słowackich służb cytowanym przez RMF24.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  5. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł