Tatry jest białoFot. wikipedia.org/ Krzysztof T./ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Wielka niespodzianka w Tatrach. Wielu będzie zachwyconych

Tatry nagle zmieniły się nie do poznania. Wielu turystów może być zachwyconych. Mnóstwo osób nie spodziewało się takiej niespodzianki. Warunki uległy diametralnej zmianie. Być może w najbliższym czasie przyciągnie to jeszcze więcej wczasowiczów do polskich gór. Trzeba będzie jednak zachować szczególną ostrożność.

Tatry mogą przywitać turystów niespodziewanym widokiem. Wielu wczasowiczów może być zachwyconych, zwłaszcza że nie wszyscy oczekiwal takich warunków w polskich górach. Chociaż może to przyciągnąć jeszcze więcej wczasowiczów, to powinniśmy uważać podczas wychodzenia na szlaki górskie. W weekend mają jednak nadejść kolejne zmiany. Lepiej się odpowiednio przygotować.

Oficjalnie potwierdzili. W życie wchodzą nowe obostrzenia. Duże zmiany dla podróżujących na południe PolskiOficjalnie potwierdzili. W życie wchodzą nowe obostrzenia. Duże zmiany dla podróżujących na południe PolskiCzytaj dalej

Chociaż mogłoby się wydawać, że temperatura w kraju nie jest jeszcze tak niska, Tatry są już białe. W mediach pojawiła się informacja o opadach śniegu. Nie była to jeszcze intensywna śnieżyca i warstwa jest niewielka, ale znacząco wpłynęło to na warunki w górach. To jednak nie koniec zmian. Zgodnie z prognozami w weekend mają nadejść kolejne.

Białe Tatry. W górach spadł śnieg.

Chociaż białe Tatry mogą zaskoczyć wielu turystów, eksperci już wcześniej prognozowali opady śniegu. Wszystko wskazuje na to, że ich przewidywania się spełniły. Opady nie były jednak intensywne i śniegu nie jest jeszcze tak dużo. Puch pokrył jedynie szczyty i wysokie tereny Tatr. Warto jednak pamiętać, że nawet tak niewielkie opady wpłynęły na znaczną zmianę warunków.

Turyści, którzy będą planowali wycieczki w Tatry - zwłaszcza ich wysokie części - powinni zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z informacjami w godzinach porannych należy uważać szczególnie na lokalne oblodzenia w częściach zacienionych. Według prognoz w weekend ma dojść do ocieplenia. Pojawić ma się również porywisty wiatr, którego prędkość przekroczy 100 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Biały Tatry mogą cieszyć wielu fanów wspinaczki. Na jednym ze szczytów - Kieżmarskim Szczycie - był już przewodnik i ratownik TOPR Andrzej Mikler. Relacja i film nagrany przez Miklera potwierdzają, że w wysokich obszarach gór już leży śnieg. Nagranie można obejrzeć, klikając tutaj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dużych zmianach dla podróżujących na południe Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Tatromaniak

Następny artykuł