Targi wrócą, ale nie ma pewności kiedy.Fot. Pixabay.com/ Photo Mix

Stoją w blokach startowych, a wciąż nie ma wytycznych. Ile jeszcze będą czekać?

Targi i konferencje wrócą wraz z czwartym etapem luzowania obostrzeń, jednak brak pewności co do daty spędza sen z oczu niemal wszystkich przedstawicieli branży.

Targi branżowe mogą wrócić na czwartym etapie odmrażania gospodarki. Jest to ogromna szansa dla braży eventowej, która już od dłuższego czasu przygotowuje zaplecze pod tegoroczne konferencje, targi czy wystawy. Problemem jest jednak niepewność co do dokładnego terminu zmian w przepisach. Głos w sprawie zabrali działacze Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Wiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radośćWiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radośćCzytaj dalej

Targi wrócą, ale kiedy?

Targi, wystawy oraz konferencje to jedne z największych niewiadomych tego sezonu. Mimo zapowiadanych przez władze luzowań nadal nie ma konkretnych rozporządzeń. Dla branży jest to ogromny cios, ponieważ rządzący w dalszym ciągu nie podają dokładnych dat wznowienia tego typu imprez. Firmy eventowe zwracają się z licznymi pytaniami do Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Instytucja wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.

– Nie otwieramy jeszcze szampana, bo wciąż jest sporo niewiadomych. Im szybciej rozpoczniemy przygotowania do otwarcia imprez targowych, tym lepiej. To proces drogi i czasochłonny […] By działać, potrzebujemy pewności, a taką da tylko szczegółowy harmonogram odmrażania branży targowej i precyzyjne zasady bezpieczeństwa i higieny –– podkreśla cytowana w komunikacie Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Targi turystyczne pod znakiem zapytania

Z perspektywy turystów, najważniejszą kwestią są właśnie imprezy tematyczne. Jak podaje Rzeczpospolita, w branży słychać już o doniesieniach, jakoby od połowy czerwca możliwe były targi, wystawy oraz konferencje typu B2B dla odwiedzających z kraju. Ponadto, według plotek z Ministerstwa Rozwoju, do końca lipca na osobę przypadałyby 4 metry kwadratowe powierzchni, w sierpniu 2 metry, a od września nie obowiązywałyby żadne limity. Co ciekawe, jest szansa, że od sierpnia mogłyby już wrócić targi dla klientów zagranicznych. Szefowa PIPT, jak sama przyznaje, jest w tej sprawie optymistycznie nastawiona do decyzji władz. Warto wiedzieć, że duże postępy w tej sprawie robią Hiszpanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity
2. Znamy już największe firmy handlowe w Polsce. Miejsce 1. nie zajmuje żaden z marketów, opadnie ci szczęka

– Po bardzo udanej, do tej pory, współpracy z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz i podsekretarz stanu Olgą Semeniuk, jestem optymistką i zakładam, że wypracowane wspólnie z Ministerstwem Rozwoju propozycje dotyczące etapów i zasad odmrażania targów zostaną zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia – dodaje Beata Kozyra.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
  2. Kiedy właściciel zmarł, chihuahua trafiła do schroniska. Jego codzienny rytuał chwyta za serce, ciężko nie płakać
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł