Turysci.pl
adult-g589f6d8ae 1920

fot. Pixabay/ igorovsyannykov

Tajlandia znosi kwarantannę dla osób zaszczepionych. Nowe zasady wejdą od 1 listopada

5 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Premier Tajlandii zapowiedział, że od 1 listopada osoby w pełni zaszczepione zostaną zwolnione z obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny. Na razie zasady te będą dotyczyć przyjezdnych z 10 krajów, jednak wkrótce lista ta ma zostać rozszerzona.

Tajlandia od początku pandemii jest jednym z najbardziej zamkniętych na turystów krajów. Wkrótce się to jednak zmieni - lokalne władze zdecydowały bowiem poluzować niektóre obostrzenia.

Już od 1 listopada możliwy będzie wjazd bez konieczności odbywania 7-dniowej kwarantanny. Nowe zasady na początek dotyczyć będą jednak tylko w pełni zaszczepionych obywateli 10 krajów.

1620px-Ulica Krupówki 01 (1)

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy

CZYTAJ DALEJ

Tajlandia łagodzi restrykcje dla zaszczepionych

W 2019 roku Tajlandię odwiedziło ok. 40 mln turystów z całego świata, natomiast, jak wynika z szacunków miejscowa organizacja turystycznej, w tym roku odwiedzających będzie ok. 100 tys. Kraj w ubiegłym roku stracił 50 mln dolarów wpływów z turystyki.

Władze państwa zdecydowały się jednak nieco poluzować obostrzenia ze względu na poniesione straty i chęć odratowania gospodarki kraju. Od 1 listopada wszyscy zaszczepieni podróżni z 10 krajów zostaną zwolnieni z 7-dniowej kwarantanny po przybyciu do Tajlandii.

Obecnie wśród krajów, z których obywatele mogą zostać zwolnieni z kwarantanny znalazły się m.in.: USA, Chiny, Niemcy, Singapur, czy Wielka Brytania. Reszta państw ma zostać podana w najbliższym czasie.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy do obecnej listy dołączy Polska. Wszystko zależy jednak od wzrostu liczby zachorowań, który w Polsce od pewnego czasu znowu jest bardzo wyraźny.

Co ważne, lista krajów zostanie jednak poszerzona od 1 grudnia. Możliwa również będzie wówczas będzie sprzedaż alkoholu w restauracjach, a lokale rozrywkowe zostaną otwarte. Kolejna aktualizacja listy zapowiedziana jest na 1 stycznia.

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha przekazał, że zdaje sobie sprawę, że decyzja jest ryzykowna i jest niemal pewny, że luzowanie obostrzeń doprowadzi do tymczasowego wzrostu zakażeń.

– Będziemy uważnie śledzili rozwój sytuacji […], bo nie sądzę, by miliony ludzi, których życie zależy od przychodów generowanych z turystyki mogło sobie pozwolić na kolejny cios związany z drugim straconym sezonem turystycznym – powiedział premier, cytowany przez Fly4Free.

Phuket otwarty dla podróżnych

Przypomnijmy, że na tajlandzkiej wyspie Phuket od 1 lipca trwa eksperymentalny program "Sandbox Phuket", w ramach którego osoby zaszczepione z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażeń (w tym z Polski) mogą odwiedzać rajską wyspę. Aby dostać się na wyspę, należy jednak spełnić wiele warunków i wypełnić odpowiednie dokumenty.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >