Tajlandia zaprasza turystówFot. unsplash.com/@deepain108

Od środy zapraszają przyjezdnych. Jak nie doczytasz, nie wyjdziesz z hotelu

Tajlandia planuje otwarcie granic dla podróżnych, ale przyjazd nie będzie taki prosty. Rząd oczekuje od turystów przestrzegania szczególnych zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Tajlandia czerpie ogromne zyski z turystyki, dlatego chce jak najszybciej przyjąć gości z zagranicy. Od 1 lipca będzie to możliwe, lecz pod jednym warunkiem - każdy obcokrajowiec musi przejść 14-dniową kwarantannę. To praktycznie uniemożliwia zorganizowanie wakacji w tym kraju, ale pierwsi chętni już się zgłosili. Mają ku temu dobry powód, chociaż dotarcie drogą lotniczą może być utrudnione ze względu na zawieszenie części połączeń.

Dwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająDwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająCzytaj dalej

Tajlandia luzuje restrykcje

Od środy będą mogły wznowić działalność kluby, bary, puby i karaoke. Zostaną jednak zobowiązane do kontrolowania klientów, czy wchodzą do środka trzeźwi. Władze zauważyły, że wraz z rozluźnieniem atmosfery ludzie przestają przestrzegać zasad, a te są teraz bardzo ważne. Wszystkie lokale muszą zamykać drzwi najpóźniej o północy, by nie zachęcać nikogo do kontynuowania imprezy.

Cudzoziemcy, którzy uzyskali zezwolenie na pobyt i pracę w Tajlandii albo mają rodzinę w tym kraju, będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę po przylocie. Zwolnieni z tego obowiązku są przyjeżdżający w interesach z Japonii, Korei Płd., Singapuru, Hongkongu i Chin kontynentalnych. Wymagane są jednak zaświadczenia o negatywnym wyniku badań na obecność koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Turystyka medyczna ruszyła jako pierwsza

Od 1 lipca otwarto również granice dla osób przyjeżdżających do Tajlandii na leczenie. Do 2019 roku Tajlandię odwiedzało rokrocznie ponad 2 mln turystów pragnących skorzystać z tanich zabiegów chirurgii plastycznej lub kuracjom w centrach leczenia niepłodności. Turyści medyczni stanowią najliczniejszą grupę wśród ponad 50 tys. osób, które otrzymały zezwolenie na wjazd do Tajlandii w tym tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł