Tajlandia wirusFot. Pixabay.com/Parentingupstream

Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin

Tajlandia stała się miejscem niezwykle przykrych wydarzeń. Turysta w tym raju zaraził się śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Teraz walczy o życie, jest w stanie krytycznym.

Tajlandia to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Swoje wakacje spędzają tam prawdziwe tłumy, teraz jednak właśnie stamtąd dochodzą bardzo niepokojące wiadomości. Doszło do zarażenia jednego podróżnika śmiertelnie groźnym wirusem, podobnym do SARS-u, który zabił już 3 osoby.

Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresjiLawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresjiCzytaj dalej

Jak podają media, szczep koronawirusa rozprzestrzenia się coraz bardziej w Azji Wschodniej, zbierając niestety śmiertelne żniwo. Lekarze boją się, że zarażony mężczyzna może być pierwszą ofiarą, która nie będzie pochodziła z Azji, jest on bowiem Brytyjczykiem.

Tajlandia: Brytyjczyk zarażony śmiertelnie groźnym wirusem

Turysta z Wielkiej Brytanii bardzo krótko przebywał na wyspie Koh Phi Phi, jednak to wystarczyło, by się zaraził. Natychmiast został przetransportowany do szpitala znajdującego się na sąsiedniej wyspie Phuket, jednak jego stan określany był już jako agonalny.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi miał on mieć już zapadnięte płuco. Specjaliści określili, że objawy tej choroby są identyczne z tymi, które mieli pacjenci zarażeni wirusem SARS.

Coraz więcej osób zarażonych niebezpieczną chorobą

Nowy szczep według specjalistów jest łudząco podobny do SARS-u, a niestety od grudnia 2019 roku zarazić się nim mogło już nawet 1700 osób. Wiąże się go z miastem Wuhan - niemal wszystkie ofiary stamtąd pochodziły lub przebywały tam w ostatnim czasie.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez władze Chin, miał on się również pojawić w Pekinie i Shenzen. Rzekomo pojawiać się już miał na terenie Korei Południowej, Japonii oraz właśnie w turystycznej Tajlandii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVO
  5. Australia znów walczy z pogodowym dramatem. Zdjęcia nie są fotomontażem, jest naprawdę źle
  6. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł