tajemnica auschwitzFot. Pixabay.com/peter89ba.zdjęcie poglądowe

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek

Tajemnica ukryta była starannie w jednym z kominów w Auschwitz. Trafiono na nią zupełnym przypadkiem. Schowek odkryli robotnicy, okazało się, że stworzyli ją więźniowie.

Tajemnica wyszła na jaw po wielu latach. O tragedii, jaka miała miejsce w obozie Auschwitz, wiedzą wszyscy. Nielicznie jednak zagłębiają się w temat i odkrywają szczegóły dotyczące życia ludzi, którzy byli zmuszeni do przebywania w tym strasznym miejscu. Okazuje się, że w jednym z budynków więźniowie stworzyli schowek. Był tak dobrze przygotowany, że nikt na niego nie trafił przez całe lata. Wszystko wyszło na jaw dopiero przy okazji prac renowacyjnych.

Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówKolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówCzytaj dalej

Kolejna tajemnica Auschwitz ujawniona

Całą sprawę opisała Interia. Jak czytamy na portalu, odkrycia dokonano 21 kwietnia 2020 roku. Schowek znajdował się w Bloku 17, gdzie trwają przygotowania do organizacji wystawy tworzonej przez Narodowy Fundusz Republiki Austriackiej na rzecz Ofiar Narodowego Socjalizmu.

Interia podaje, że w trakcie prac w barakowym kominie ujawniono schowek. Okazało się, że więźniowie chowali z nim nożyczki, haki, widelce, kawałki skóry, noże oraz różne metalowe przedmioty. Johannes Hofmeister poinformował, że w baraku więziono kominiarzy, takie miejsce umieszczenia schowka wydaje się więc w ten sposób uzasadnione.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Na ten moment nie jest znane jeszcze przeznaczenie przedmiotów, które były chowane w tak trudno dostępnym miejscu. Interia podaje, że bez naukowej analizy, w której wzięliby udział konserwatorzy oraz historycy, wyjaśnienie tej kwestii może być trudne. Pojawiły się jednak głosy, że mogły z ich pomocą być naprawiane ubrania, mogły pomóc w ucieczce lub mogły też być środkami do handlu między więźniami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę

Źródło: Interia

Następny artykuł