Tadeusz Rydzyk nie wjedzie do KanadyFot. wikimedia.commons/ Piotr Drabik/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Porażające informacje o Rydzyku dotarły z Kanady. Ogromne zaskoczenie, mało kto wiedział, co zamierzają

Tadeusz Rydzyk od wielu lat stoi na czele Radia Maryja i zbiera datki na swoje potrzeby. Teraz w kopercie otrzymał zaskakującą informację z zagranicy. Kanadyjczycy podjęli decyzję, która dotyczy bezpośrednio polskiego zakonnika.

Tadeusz Rydzyk nazywany przez wielu Ojcem Dyrektorem, musiał się bardzo zdziwić, otwierając kopertę zza oceanu. W środku znalazł oficjalne pismo zakazujące mu odwiedzania archidiecezji w zachodniej Kanadzie. Nie jest to list żartownisia, lecz potwierdzenie decyzji podjętej przez miejscowy Kościół. Parafianie stanowczo wypowiedzieli się w kwestii polskiego zakonnika.

TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeńTVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz wjazdu

- Szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych - napisał portal polonijny.

Podobny komunikat został zamieszczony na stronie żydowskiej organizacji B'nai B'rith. Kościół w Albercie porozumiał się z Abe Silvermanem, dyrektorem ds. publicznych w Albercie w B’nai Brith i doszedł do wniosku, że Radio Maryja nie ustaje w nadawaniu treści antysemickich i homofobicznych. Nienawiść, jaka wylewa się się z wypowiedzi różnych osób na antenie jest niedopuszczalna.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyje
2. TVN: łzy, krzyki i wulgaryzmy na wizji. Widzowie nie pozostawiają suchej nitki
3. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety

Do wprowadzenia zakazu wjazdu dla Rydzyka przyczynił się także mający polskie korzenie wicepremier prowincji Alberta Thomas Lukaszuk. Urzędnik zainicjował wcześniej petycję „o ukrócenie politycznej działalności redemptorysty”, którą podpisało 208 tys. osób. Ostatecznie archidjecezja Edmonton zadecydowała o odmowie Rydzykowi „pozwolenia na przyjazd do tej archidiecezji, gdyby nadarzyła się taka możliwość”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszła z psem na spacer, znalazła ogromnego grzyba. Zdjęcia kani wprawiają w osłupienie
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł