Szymon Hołownia o problemie lasów.Fot. Twitter.com/szymon.holownia

Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić

Szymon Hołownia podzielił się na swoim Twitterze zdjęciem, które może poddać pod wątpliwość stan ważnych punktów turystycznych. Wraz z rodziną dołożył cegiełkę pod poprawę sytuacji, jednak nadal - to dopiero początek.

Szymon Hołownia przyczynił się do poprawy stanu polskich lasów. Wraz z żoną Urszulą i córką Manią wybrał się do jednego z ważniejszych rezerwatów w kraju, jednak widok, który zastał, nie należy do najlepszych wizytówek regionu.

Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamiePodano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamieCzytaj dalej

Szymon Hołownia w walce o czyste lasy

Jak pisał na swoim Twitterze sam Szymon Hołownia, wraz z rodziną wybrał się do rezerwatu Świder. Kompleks położony w obrębie Otwocka i Józefowa znany jest przede wszystkim z dwóch rzek objętych ochroną - Świder i Mienia. Niestety publicysta i lider ruchu Polska2050 zastał w lesie ogrom porzuconych odpadów.

- Poszedłem wyrzucić śmieci z lasu. Dziękuję, że razem z Ulą i Manią mogliśmy dołączyć do akcji ekipy Polska2050 z województwa mazowieckiego w okolice rezerwatu Świder. Inne regiony też działają w tym samym czasie (!). Już po godzinie tylko nasza trójka zebrała ponad 50 kg śmieci. Cóż, trzeba sprzątać... bo ziemia na pokolenia, samo się nie zrobi - napisał w poście Szymon Hołownia.

Lasy i finanse. Szymon Hołownia na czubku góry lodowej

Szymon Hołownia dołożył swoją cegiełkę do poprawy stanu krajowych lasów, jednak problem jest jeszcze większy. Według wyliczeń Lasów Państwowych, cytowanych przez WP, wywóz śmieci z kompleksów w całej Polsce to koszt rzędu około 20 mln zł. Co więcej, rocznie statystyczny obywatel generuje odpadki szacowane na 320 kg.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
2. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
3. Żywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmuca

Fakt, iż Szymon Hołownia przyczynił się do poprawy Rezerwatu Świder to wyłącznie kropla w morzu potrzeb. Trudno sie nie skrzywić na samą myśl, jak wiele śmieci ludzie pozostawiają w tak przepięknych miejscach. Z bardzo podobnym problemem mierzy się również północ kraju. Pomimo mandatów do 500 zł, również w Nadleśnictwie Kolbudy w okolicach Gdańska notuje się coraz większą liczbę “dzikich wysypisk”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna musiał zostać zabrany przez karetkę. Sposób, w jaki zachował się jego pies doprowadza do łez
  2. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł