szwajcaria lawina zasypała turystówScreen/Facebook/Victor Liebenguth

Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile

Szwajcaria stała się miejscem wyjątkowo dramatycznych wydarzeń. Doszło tam do lawiny, która uderzyła prosto w turystki i je zasypała. Akcja ratunkowa snowboardzistów i narciarzy została nagrana, przeżyli chwile grozy.

Szwajcaria zdaniem wielu miłośników sportów zimowych jest idealnym miejscem na spędzenie zimowych ferii. Idealne warunki w górach pozwalają na nieograniczoną zabawę w białym puchu oraz aktywny wypoczynek na nartach czy snowboardzie. Niestety jednak natura bywa nieobliczalna, a wspaniała rozrywka może w kilka sekund zamienić się w niewyobrażalny dramat. Tak niestety stało się tym razem na stoku w Verbier.

Obrazy Turysci.pl"Pacjentka 31" zarażała koronawirusem podczas nabożeństwa. Nie wiadomo, dlaczego była choraCzytaj dalej

Szwajcaria stała się miejscem dramatycznej akcji ratunkowej

Intensywny zsyp śniegu niestety uderzył prosto w turystki, które nie miały szans z siłą i ciężarem rozpędzonego śniegu. Na szczęście na miejscu była inna grupa turystów, która natychmiast rzuciła się na ratunek poszkodowanym. Cała akcja była nagrywana przez Victora Liebenguth, który następnie udostępnił film w sieci - ku przestrodze dla innych fanów zimowych sportów w górach.

Na wideo widzimy, jak snowboardziści i narciarze walczą o wyciągnięcie ze śniegu poszkodowanych turystek. Na szczęście nie zostały one zakopane głęboko, szybko więc udaje się do nich dotrzeć i wszystko kończy się szczęśliwie. Poszkodowane bez wątpienia najadły się strachu, najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk
2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

Oświadczenie wydał również ośrodek narciarski w Verbier, w którym wyraźnie podkreślał, że w górach obowiązuje obecnie "bardzo wysokie zagrożenie lawinowe". Zwrócono uwagę narciarzom, że do bezpiecznej zabawy w białym puchu niezbędna jest wiedza oraz doświadczenie, bo inaczej dojść może do nieszczęścia. W podobnym tonie wypowiedział się również sam autor nagrania zamieszczonego w sieci, zwracając uwagę również na to, jak istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, adekwatnego do panujących w górach warunków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie

Źródło: RMF24

Następny artykuł