szkoły chiny złe informacjeFot. Pixabay.com/vperemencom

Stało się. Zamykają szkoły, restauracje, odwołali 1500 lotów. Porażające wiadomości, których wielu się obawiało, z Chin

Szkoły znów są zamykane, podobnie jak przedszkola i restauracje. Odwołano również 1500 lotów. Niestety coraz głośniej mówi się o nadejściu drugiej fali pandemii.

Szkoły mogą znów być miejscem rozprzestrzeniania się koronawirusa, podobnie jak przedszkola i restauracje. Władze Chin znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, a wszystko przez sytuację, do jakiej doszło w Pekinie. W mediach coraz częściej pojawia się informacja o nadciągającej, drugiej fali epidemii. Do środy odwołano już 1,5 tysiąca lotów krajowych z lotnisk stolicy.

Porażający dramat rozegrał się na pokładzie samolotu. Gdy maszyna wylądowała widok był druzgocącyPorażający dramat rozegrał się na pokładzie samolotu. Gdy maszyna wylądowała widok był druzgocącyCzytaj dalej

Znów zamykają szkoły i odwołują loty

Pojawienie się nowej fali zachorowań w Pekinie w Chinach ujawniono już w ubiegłym tygodniu. Pisaliśmy o wprowadzeniu najwyższego stopnia alarmu sanitarnego, a teraz okazuje się, że władze podejmują kolejne działania. Zaostrzono restrykcje dotyczące przemieszczania się - zamknięto przedszkola, szkoły, wprowadzono też kontrole na części osiedli mieszkaniowych. Jak podała agencja Reutera, mieszkańcy obawiają się wprowadzenia całkowitej kwarantanny w mieście, takiej jak obowiązywała swego czasu w Wuhan.

Komisja zdrowia określiła, że źródło ponownej fali zakażeń mogło znajdować się na największym targu Xinfadi w mieście, którego wielkość porównywalna jest do aż 160 boisk piłkarskich. Jak podają media, odpowiada on za około 80% zaopatrzenia całego Pekinu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ceny w Zakopanem to nic. Jastarnia rozbiła bank, astronomiczny rachunek
2. Za plażowanie zapłacisz nawet 30 proc. więcej. Ceny nad morzem wystrzeliły

Jak na razie wstrzymano 1,5 tys. lotów, ale drogi wyjazdowe z Pekinu pozostają otwarte. Firmy funkcjonują, jednak atmosfera niepokoju dotyka wszystkich. Od wtorku zawieszono już możliwość wyjazdu z miasta taksówkami, wstrzymano też część połączeń autokarowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  2. Zapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilę
  3. Polska ma własną Wieżę Eiffla. Przyciąga tłumy, prawie jak paryska
  4. Prawdziwe zacisze nad Bałtykiem. Można uniknąć tłumów i odpocząć
  5. Wielka mobilizacja w Darłowie, Pobierowie czy Międzyzdrojach. Polacy będą mogli odetchnąć z ulgą
  6. Matka podarowała synkowi kota z dwojgiem różnych oczu. Kiedy chłopiec spojrzał na zwierzę, wydarzyła się niesamowita rzecz

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł