szkoły w Chinach otwarte dla uczniówScreen/Twitter.com/Global Times

Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko

Szkoły w Wuhan zostały otwarte dla uczniów. Do sieci wyciekły nagrania, widać na nich wszystko. Zaskakujące zmiany.

Szkoły w wielu krajach zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Siedzenie wielu uczniów w ciasnych klasach oraz tłoczenie się na korytarzach mogło sprzyjać rozprzestrzenianiu koronawirusa. Gdy epidemia na niektórych obszarach zaczęła słabnąć, pojawiło się coraz więcej głosów o u uruchomieniu jednostek i tak też postąpiono w Wuhan w Chinach, gdzie choroba została odnotowana po raz pierwszy. Nagrania z jednej z chińskich szkół trafiły do sieci, zajęcia jednak odbywają się w specyficznych warunkach.

Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020Czytaj dalej

W Wuhan otwierają szkoły. Ich wnętrza zostały specjalnie przygotowane

Jak podaje Global Times, do szkół w Wuhan powróciło około 57800 uczniów. Placówki zostały otwarte w środę, po ponad 100 dniach zawieszenia. Na ten krok zdecydowało się 121 szkół średnich oraz odpowiedników polskich techników. Miasto powoli powraca do normalnego funkcjonowania i znosi kolejne restrykcje wprowadzone z powodu wybuchu epidemii koronawirusa.

Uruchomienie stacjonarnego nauczania wiązało się oczywiście z wprowadzeniem specjalnych zasad oraz rygorystycznych środków ostrożności. Skanowane mają być specjalne kody zdrowotne, wprowadzono również system rozpoznawania twarzy. Funkcjonują specjalne znaczniki, które ułatwiają utrzymywanie bezpiecznej odległości, przeprowadzane są również kontrole temperatury. Klasy zostały podzielone na mniejsze grupy, a po zajęciach uczniowie opuszczają budynki partiami, by uniknąć tłumów.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć uczniów w Chinach podczas lekcji. Rodzice winią maseczki
2. RMF: Bez kolejnego luzowania obostrzeń. W Kancelarii Premiera podjęto ważną decyzję

Global Times opublikowało na swoim Twitterze film z jednej z klas. Widać, że uczniowie siedzą w osobnych ławkach podczas pory lunchu, które odgrodzone są od siebie rozkładanymi panelami, wyglądającymi na plastikowe. Nagrania pokazują wszystko - szreg procedur, które mają zapobiec ponownemu wybuchowi pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, odnaleziono ciało dziecka. Prokuratura podała właśnie wyniki sekcji zwłok, wielka rozpacz
  2. Małe rasy psów do mieszkania. 8 niedużych psów, które dobrze się czują w niewielkich domach
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego

Źródło: Global Times

Następny artykuł