szkołaPxhere CC0 Domena publiczna

Panika na zachodzie Polski. Koronawirus u pracowników szkoły, za tydzień koniec wakacji

Szkoła to temat, który jest coraz częściej podejmowany przez Polaków. Zbliża się koniec wakacji i tym samym dzieci wrócą do szkoły. Jednak znaczna część rodziców nie jest przekonana, że to dobry pomysł. Panika wybuchła na zachodzie Polski, gdzie obecność SARS-CoV-2 wykryto u pracowników jednej z placówek.

Szkoła w Grodzisku Wielkopolskim znalazła się w trudnej sytuacji po tym, jak wśród pracowników placówki wykryto koronawirusa. Jeśli nie pojawi się rozporządzenie rządu, dzieci będą musiały wrócić do szkół już za ponad tydzień. To jednak budzi coraz większy niepokój zarówno wśród rodziców, jak i ekspertów, którzy obawiają się powstawania nowych ognisk zarażeń.

Prawie 20 osób nie żyje. Autokar z turystami wpadł w przepaść. Tragedia w EuropiePrawie 20 osób nie żyje. Autokar z turystami wpadł w przepaść. Tragedia w EuropieCzytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim to placówka, w której pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało 2 pracowników. Sytuacja tym bardziej jest powodem do niepokoju, ponieważ zgodnie z decyzją ministra edukacji dzieci muszą wrócić do szkół 1 września i uczyć się w trybie stacjonarnym z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Placówka z Grodziska Wielkopolskiego wydała już oficjalny komunikat.

Szkoła, w której wykryto koronawirusa wśród pracowników, wydała pilne oświadczenie

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym szkoła - podobnie jak wiele innych - planowała spotkanie z rodzicami oraz opiekunami w celu przekazania najważniejszych informacji. Jednak w przypadku placówki w Grodzisku Wielkopolskim takie spotkanie nie odbędzie się w planowanym terminie z powodu zagrożenia, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie.

- Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane - treść komunikatu cytuje Głos Wielkopolski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosić
2. Krzysztof Jackowski miał wizję. Jasnowidz widział wszystko bardzo dokładnie. Jego słowa mogą wbić w fotel
3. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Szkoła poinformowała, że najważniejsze wiadomości zostaną przekazane "za nieco ponad tydzień". Jednak sam fakt, że do takich sytuacji dochodzi jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego może niepokoić, ponieważ wraz z przyjściem uczniów we wrześniu ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa może znacznie wzrosnąć. W innym z naszych artkułów pisaliśmy również o fatalnych wieściach dla wielu rodzin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  2. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama

Źródło: Głos Wielkopolski

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł