Darłowo zamyka szkołyFot. wikimedia.commons/ Vitalis Eichwald/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Pilne informacje z Darłowa. Czarny scenariusz się spełnia

Szkoła w Darłowie jest kolejną, która musi zostać zamknięta. Kilkuset uczniów pozostanie w domach do czasu potwierdzenia braku objawów choroby. Zdalna nauka dotyczy coraz większej grupy dzieci i młodzieży, czego obawiali się rodzice.

Szkoła jest miejscem, w którym bardzo łatwo dochodzi do transmisji koronawirusa. Pomimo środków zapobiegawczych wprowadzonych przez placówki, pojawiają się kolejne przypadki zakażeń, co zmusza wiele osób do odbycia kwarantanny. W województwie zachodniopomorskim kolejne trzy szkoły podały informacje o zakażonych uczniach i przeszły na prace zdalną.

Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąŁzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąCzytaj dalej

Szkoła zamknięta na tydzień

Zespół Szkół Morskich w Darłowie przez kolejny tydzień będzie pracował zdalnie. Tę decyzję podjęto po wykryciu koronawirusa u jednego z uczniów, który miał kontakt z wieloma osobami. Cała szkoła, a więc ok. 600 uczniów zgromadzonych w 23 klasach na razie pozostanie w domach.

- Informujemy, że uczeń jest w dobrym stanie, nie ma żadnych objawów infekcji. Nie zaobserwowano niepokojących objawów u pozostałych uczniów i nauczycieli - czytamy na stronie szkoły.

Jak poinformował Onet, w oparciu o informacje od Małgorzaty Kapłan z zachodniopomorskiego sanepidu, wprowadzono kwarantannę dla 24 uczniów i siedmiu nauczycieli oraz ich rodzin. Dla trzech uczniów wydzielono część w internacie, gdzie będą odizolowani.

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Kolejni uczniowie uczą się zdalnie

Zdalne nauczanie jest koniecznością także dla uczniów jednej klasy w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu oraz jednej klasy w XII LO w Szczecinie. Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty zbiera informacje ze wszystkich placówek oświatowych na terenie województwa, ale na razie nie wiadomo, ile szkół przeszło na nauczanie zdalne. Dodatkowo w Kołobrzegu wykryto ognisko koronawirusa w stacji dializ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Sparaliżowany pitbull spotyka swojego pana po długiej rozłące. Reakcja pupila wyciska łzy z oczu

Źródło: Onet

Następny artykuł