szkoła zarażony ksiądzFot. Unplash.com Ivan Aleksic

Ksiądz przyszedł na lekcję religii. Zarażał. Niemal 100 osób w izolacji. A co z wiernymi?

Szkoła na południu Polski znalazła się pod lupą służb sanitarno-epidemiologicznych. To już kolejna placówka w naszym kraju, w której u jednej z osób potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Jak informuje Polsat News, chodzi o księdza. W toku czynności prowadzonych przez sanepid na obowiązkową kwarantannę skierowano niemal 100 osób.

Szkoła w województwie opolskim znalazła się pod szczególnym nadzorem służb sanepidu. Po tym, jak u księdza, który uczył religii w placówce, stwierdzono koronawirusa, na obowiązkową kwarantannę skierowano niemal 100 osób. Informację tę potwierdził już opolski kurator oświaty. Chociaż kolejne szkoły potwierdzają wprowadzanie izolacji i zdalnego nauczania, minister edukacji narodowej uspokaja.

Magda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęMagda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęCzytaj dalej

Szkoła podstawowa w Dobrzeniu Wielkim to kolejna placówka edukacyjna, w której uczniowie zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę. Okazało się, że ksiądz, który miał kontakt z dziećmi uczącymi się w szkole, jest zarażony koronawirusem. Z informacji przekazanych przez Polsat News opolski kurator oświaty, Michał Siek potwierdził, że izolacją objęto 67 uczniów z łącznie 4 klas.

Kolejna szkoła wprowadza kwarantannę

To już kolejna szkoła, w której potwierdzono osoby z koronawirusem. Na kwarantannę trafili także uczniowie jednej z klas Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Jedno z uczących się w placówce dzieci otrzymało pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Izolacja objęła 110 osób łącznie z ich rodzinami.

Szkoła, która pracuje zdalnie, to obecnie wyjątek, jak przekonuje minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News Dariusz Piontkowski zakomunikował, że na 48,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w trybie niestacjonarnym pracuje tylko kilkadziesiąt.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. Dobre wiadomości dla emerytów. Wiemy o ile wzrośnie emerytura minimalna w przyszłym roku

Także szkoła na Pomorzu została sparaliżowana przez rozprzestrzenianie się koronawirusa. W wyniku sytuacji na północy Polski na kwarantannę skierowano 200 osób, o czym szczegółowo pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Opole. Pies 2 miesiące leżał w agonii. Wolontariusze przywrócili go do życia, dostał przepiękne imię
  2. Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologiczny
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Polsat News

Następny artykuł