szkoła zarażone nastolatkifot. pxhere.com/pl/photo/1275810

Paraliż w szkole. 200 osób na kwarantannie. Sytuacja wymyka się spod kontroli

Szkoła na Pomorzu znalazła się pod lupą służb sanitarnych. Pracownicy sanepidu skierowali na kwarantannę już około 200 osób. Po wykonaniu testów na obecność koronawirusa uczennice otrzymały pozytywne wyniki. Funkcjonowanie placówki zostało utrudnione. To kolejna szkoła, która boryka się z tego typu problemem tuż po rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

Szkoła w województwie Zachodniopomorskim znalazła się pod szczególną obserwacją sanepidu. Dwie uczennice otrzymały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W toku dalszych czynności na kwarantannę skierowano około 200 osób. W placówce zalecono nauczanie zdalne z powodu wyjątkowej sytuacji. To kolejna szkoła, w której pojawił się problem związany z rozprzestrzenianiem się wirusa zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Szkoła w Świdwinie była miejscem interwencji sanepidu. Część uczniów oraz pracowników Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie zostało skierowanych na kwarantannę. Informację o pozytywnych wynikach testu na obecność koronawirusa u dwóch uczennic potwierdziła Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nadzór ma trwać do 13 września.

Kolejna szkoła pod szczególnym nadzorem sanepidu

Służby sanitarne zaleciły, aby szkoła wprowadziła nauczanie zdalne w związku z komplikacjami, które wyniknęły po tym, jak wśród uczniów stwierdzono obecność koronawirusa. Sanepid skierował na kwarantannę około 80 uczniów dwóch klas pierwszych technikum oraz osoby, które miały z nimi kontakt. Łącznie pod nadzorem znalazło się około 200 osób.

Na szczęście nie cała szkoła znalazła się na kwarantannie, chociaż zarażone pojawiły się w placówce. Uczennice przyszły do Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie jedynie 1 września i uczestniczyły w apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. W placówce nauki ponadgimnazjalne pobiera około tysiąca osób. Odizolowane osoby będą przebywały na kwarantannie do 13 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety

To kolejna szkoła, która ma problemy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W Żabnicy w normalnym trybie rok szkolny nie zaczął się w Szkole Podstawowej im. ks. Barnima I. Tam do 6 września kształcenie będzie przebiegało w trybie zdalnym w związku zarażeniem nauczycielki. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowym rekordzie potwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  5. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł