Szkoła otwarta. Nastolatka z wirusemWikipedia.org/ajari/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające

Szkoła już się rozpoczęła. Pomimo panującej w Polsce epidemii koronawirusa placówki znowu zostały otwarte, a uczniowie wrócili do szkolnych ławek. Nie obyło się jednak bez incydentów. W jednej ze szkół pojawiła się nastolatka, która była zarażona. Obwiniają sanepid.

Szkoła została otwarta. Uczniowie wrócili do placówek po wakacjach oraz po kwarantannie spowodowanej epidemią koronawirusa. Dla wielu to kontrowersyjna decyzja, ponieważ sytuacja epidemiologiczna wciąż jest trudna. Już pojawiły się wpadki. To jeden z takich przykładów.

Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Dzieci były w środkuDramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Dzieci były w środkuCzytaj dalej

Szkoła otwarta. Uczennica z koronawirusem

Wągrowiec w województwie wielkopolskim jest miejscem, w którym doszło do tej sytuacji. Jedna z nastolatek razem z całą rodziną przebywała w kwarantannie. Skończyła się w czwartek, więc w piątek po raz pierwszy pojawiła się w placówce, aby uczestniczyć w zajęciach. Godzinę po przyjściu do szkoły dostała telefon od sanepidu.

Okazało się, że jej wynik testu na obecność koronawirusa okazał się pozytywny. Nie wiadomo, co stanie się z uczniami, którzy mogli mieć z nią styczność. Na razie zostali odesłani do domów. Decyzję podejmie sanepid. Również w innej szkole pojawił się przypadek COVID-19. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Nastolatka nie jest uczennicą naszej szkoły, ale uczestniczy w prowadzonym przez nas kursie dokształcającym młodocianych pracowników. Poinformowała nas, że od jakiegoś czasu przebywała wraz z rodziną na kwarantannie, która zakończyła się wczoraj. W piątek przyszła do szkoły po raz pierwszy i po jakiejś godzinie została poinformowana, że wynik jej testu na obecność koronawirusa jest pozytywny. Dziewczyna nie miała żadnych objawów - informuje dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Wągrowcu Zbigniew Smoliński.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
2. 15-latka nie żyje, troje dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie

Wyjaśnienia sanepidu

Ludzie zaczęli oskarżać sanepid o niedopatrzenie w sprawie. Pojawiły się jednak wyjaśnienia. Okazuje się, że dziewczyna opuściła kwarantannę nie z powodu błędu, ale z powodu nowej ustawy, która weszła w życie 2 września. Agnieszka Borkowska z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Wągrowcu powiedziała, że teraz kwarantanna wynosi 10, a nie 14 dni. Z izolacji można również zwolnić osoby, które nie mają objaw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Malutki kotek został zaatakowany przez kobrę. Mężczyzna ryzykował życiem, aby uratować zwierzę
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł