szkoła ranne dzieciFot. Pixabay.com Wodnik

Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

Szkoła rozpoczyna się dramatycznymi wydarzeniami. W mediach potwierdzono informacje o wypadku, do którego doszło w Polsce. Wśród ofiar są dzieci, które jechały do placówki na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Na miejscu pojawiły się różne zespołu ratunkowe, które natychmiast przystąpiły do akcji.

Szkoła w dzisiejszym dniu stanowi jeden z głównych tematów. Właśnie rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, jednak nie wszystkie wiadomości są pozytywne. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, miał miejsce wypadek drogowy - z ciężarówką zderzyły się samochody, którymi dzieci jechały na apel do placówki. W wyniku zdarzenia uczniowie odnieśli obrażenia.

Ryanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Zawieszają, niestetyRyanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Zawieszają, niestetyCzytaj dalej

Dzisiejszego dnia każda szkoła rozpoczyna pierwszy semestr 2020/2021. Do placówek uczniowie zazwyczaj jeżdżą autoubsami lub są przewożeni przez opiekunów. W Robakowie w województwie kujawsko-pomorskim doszło do fatalnego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 553 około godziny 8:20.

Szkoła rozpoczyna się dramatycznymi wiadomościami o wypadku drogowym

W związku z tym, że każda szkoła organizuje dzisiaj tj. 1 września br. apel z okazji rozpoczęcia pierwszego semestru 2020/2021, mnóstwo uczniów wyjechało z domów w kierunku placówek edukacyjnych. W Robakowie na wysokości mleczarni 2 samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Pojazdami podróżowało 7 osób, a wśród nich były dzieci. Wśród poszkodowanych jest 1 dorosły oraz 4 dzieci.

- W Robakowie zderzyły się dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Z informacji przekazanych mi przez funkcjonariuszy, którzy byli na miejscu, wynika, że w stojącą na poboczu ciężarówkę uderzył samochód marki kia. Prowadziła go kobieta. Przyczyny wypadku pozostają nadal nieustalone - słowa rzecznika policji w Chełmnie, Doroty Lewków cytuje RMF24.

Nie dla wszystkich szkoła rozpoczęła się od optymistycznych informacji. Dzieci, które odniosły obrażenia w wypadku drogowym, mają po 17, 14 i 8 lat. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, w najcięższym stanie jest 8-latek, który ma najwięcej ran. Po zdarzeniu na miejscu pojawiły się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano 8-letniego chłopca do szpitala. Poszkodowani trafili do placówek medycznych w Grudziądzu i Toruniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życie
2. Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątek
3. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych

Chociaż dla ofiar wypadku szkoła nie rozpoczęła się dobrze, według Janusza Mielcarka, rzecznika prasowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, stan 2 nastolatków jest dobry. Służby nie stwierdziły u nich poważniejszych obrażeń. Do szpitala przetransportowano również kobietę, która kierowała jednym z samochodów osobowych. Po zawiadomieniu o wypadku na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, policja, pięć zespołów pogotowia ratunkowego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o olbrzymiej awarii w pociągu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda reprezentacji Hiszpanii zakażona koronawirusem. Nie zagra w najbliższych meczach
  2. Radykalne kroki PKO BP, Santander Bank Polska i NBP. Klienci nie skorzystają już z usługi
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Przez okno samochodu zobaczyła worek. Kiedy się przyjrzała bliżej, od razu zahamowała

Źródło: Pikio.pl

Następny artykuł