Szkoła potwierdza przypadek koronawirusapxhere.com

Dramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedział

Szkoła już czeka na uczniów. Dzisiaj 1 września, a to wiąże się z powrotem do szkolnych ławek. Jedna ze szkół w Polsce nie ma jednak dobrych wieści, ponieważ u jednej z nauczycielek potwierdzono obecność koronawirusa. Wiele osób trafi na kwarantannę.

Szkoła w Unisławiu, który położony jest w województwie kujawsko-pomorskim, poinformowała o koronawirusie u jednej z nauczycielek. Dyrekcja dowiedziała się o tym już po uroczystościach z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Coraz więcej osób trafia na kwarantannę.

Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadłaRząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadłaCzytaj dalej

Szkoła potwierdza koronawirusa u nauczyciela

- Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu dzisiaj. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny - poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz. Do zespołu szkół należą szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące. Uczy się tam kilkaset dzieci.

- Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Starsi pracownicy pójdą na bruk? Prawo do emerytury i dorabianie mogą przechylić szalę

Wiadomo, że zakażona w ciągu ostatnich dni brała udział między innymi w radzie pedagogicznej oraz innych spotkaniach, które miały związek z kwestią spraw dotyczących nowego roku szkolnego. Miała także kontakt z dwójką dzieci. Wiadomo, że do piątku nie wrócą do placówki. Dyrekcja wciąż czeka na wyniki testów. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym przypadku koronawirusa. Więcej informacji na ten temat tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz zaapelował do Polaków. Ważne słowa w czasach pandemii koronawirusa
  2. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Nastolatek, który uciekł z poprawczaka wyrzucił psa przez okno. Powody porażają

Źródło: RMF24

Następny artykuł