Szkocja wodospadScreen/Twitter/Reuters

Niewiarygodne, wodospad zaczął płynąć do góry, przedziwny widok. Wszystko przez Ciarę

Szkocja zwróciła uwagę całego świata. Miało tam miejsce wyjątkowo rzadkie zjawisko, które wygląda niesamowicie spektakularnie. Wodospad zaczął "płynąć" do góry nogami.

Szkocja to wyjątkowo lubiane miejsce przez wszystkich turystów, którym szczególnie zależy na bliskości z dziką naturą oraz przepięknych widokach. Znaczna część terenów tej części świata jest niezamieszkana i przepiękna w swej autentyczności. Niestety jednak często pogoda tam bywa wyjątkowo burzliwa i deszczowa.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Podobnie jak cała Wielka Brytania, Szkocja również w ostatnich dniach usiłowała uporać się z huraganem Ciara, który wyrządzał ogromne szkody. Zwykle było to niszczenie domów oraz powalanie drzew, tam jednak stało się coś zupełnie innego. Niespodziewanie gwałtowny wiatr "popsuł" wodospad, którego woda zaczęła "płynąć" pod prąd.

Szkocja stała się miejscem niezwykłego zjawiska

Wodospad Jenny's Lum dwa dni temu zaczął płynąć pod prąd. Bardzo silne podmuchy wiatru sprawiły, że cała woda, zamiast spadać ze skarpy, zaczęła unosić się w powietrzu. Do tej niezwykłej sytuacji doszło dwa dni temu w regionie Capsie Fells, która znajduje się na północ od Glasgow w Szkocji w UK.

Autorem nagrania jest Derek Fabel, a film na Twitterze umieściła Reuters. W rozmowie z agencją autor tłumaczył, że to nie pierwszy raz, kiedy woda w tym wodospadzie jest podnoszona przez wiatr, nigdy do tej pory jednak nie działo się to aż tak gwałtownie.

- Kiedy pojawiły się silne podmuchy wiatru, to woda zamiast w dół została wypompowana do góry, co wygląda jak dymny komin - mówił Fabel.

Trzeba przyznać, że zjawisko to rzeczywiście robi ogromne wrażenie i pokazuje niewyobrażalną siłę huraganu. Przypomnijmy, że przez Ciarę do tej pory zginęło aż 5 osób w Europie. Tysiące ludzi zostało również odciętych od prądu, a jednostki straży pożarnej bezustannie wyjeżdżają na kolejne interwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł