szef whofot. flickr.com/ITU Pictures/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Szef WHO odniósł się do planowanego znoszenia restrykcji przez niektóre państwa. Jego zdaniem jest na to zdecydowanie za wcześnie i ostrzega przed "śmiercionośnym odrodzeniem" koronawirusa.

Podczas piątkowej konferencji szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus odniósł się do powolnego znoszenia zakazów nałożonych przez rządy państw. Zdecydowanie odradził takie kroki i ostrzegł przed kolejną falą zakażeń śmiertelnego wirusa na świecie.

Chcesz jechać na wakacje w tym roku? Przewodnicząca KE ma złotą radę dla turystów, smutneChcesz jechać na wakacje w tym roku? Przewodnicząca KE ma złotą radę dla turystów, smutneCzytaj dalej

Szef WHO ostrzega przed znoszeniem restrykcji

Zwiększona restrykcja przyniosła zamierzony skutek w niektórych państwach, które już teraz starają się powoli znosić zakazy nałożone na czas kwarantanny. Takiego kroku nie popiera Tedros Adhanom Ghebreyesus, który zwraca uwagę na alarmującym przyspieszeniu wzrostu zakażeń w innych państwach.

- Wiem, że niektóre kraje planują już zniesienie restrykcji sprawiających, że ludzie pozostają w domach. Tak jak wszyscy, WHO chce, żeby te ograniczenia zostały zniesione. Ale pozbycie się ich zbyt szybko może sprawić, że przyjdzie śmiercionośne odrodzenie. Krzywa spadku może być równie niebezpieczna jak krzywa wzrostu, jeśli nie podejdziemy do tego w odpowiedni sposób – powiedział w piątek szef WHO.

Ghebreyesus oznajmił również, że bardzo cieszy go stopniowa poprawa sytuacji w państwach europejskich, które pandemia dotknęła najbardziej, np. we Włoszech. Niepokoi go jednak pogorszenie stanu mieszkańców innych regionów świata, w tym Afryki.

Dzisiaj grzeje: 1. Tłumy poszły na spacery w sobotę i niedzielę wielkanocną. Oburzające zdjęcia w czasie pandemii z zagranicy
2. Lista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działań

- Spodziewamy się poważnych trudności dla i tak przeciążonych już systemów opieki zdrowotnej, szczególnie na terenach wiejskich, które zwykle nie mają takich zasobów jak te w miastach – oznajmił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tegoroczna Wielkanoc zapisze się czarnymi zgłoskami. Podano jedyny dzisiaj bilans ofiar i zakażonych, nie jest dobrze
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Niewiarygodne słowa o wychodzeniu z domów
  4. Europejski samolot pasażerski ostrzelany na lotnisku. Kadłub został przebity
  5. 15-latek zakażony koronawirusem nie żyje. Żył w izolacji ze rdzennymi mieszkańcami, nawet to nie pomogło
  6. Polski dziennikarz zaatakował Roberta Lewandowskiego. "To prymitywny szpan"

źródło: o2.pl

Następny artykuł