szczyt MatterhorneFot. pixabay.com/Pexels

Niesamowity widok na szczycie góry. Wiadomość do wszystkich krajów na świecie

Szczyt położony na granicy dwóch państw może wiele przekazać. Szwajcarzy wpadli na pomysł, jak przekazać ważną wiadomość nie tylko swoim sąsiadom, ale też całemu światu. Góra każdego wieczora wygląda niesamowicie.

Szczyt góry Matterhorn zamienił się w ekran, na którym wyświetlane są wiadomości dla całego świata. Szwajcaria postanowiła wesprzeć pozostałe państwa walczące z koronawirusem, dodając otuchy pięknymi iluminacjami. Chociaż ten alpejski kraj ma ogromne problemy z epidemią, nie zapomina o innych i wspiera ich w walce.

Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuNiewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuCzytaj dalej

Szczyt Matterhorn idealnie się nadaje

Gerry Hofstetter jest artystą, który zaprojektował przepiękne iluminacje. To jego pomysł na wsparcie mentalne dla Szwajcarów oraz gest solidarności z Włochami. Góra na pograniczu tych państw okazała się idealnym miejscem do wyświetlania obrazów. Jest dobrze widoczna z obu państw, a gołe, skaliste zbocza są idealnym tłem dla wyświetlanych komunikatów.

Każdego wieczoru między godziną 20:30 a 22:00 będą wyświetlane flagi Szwajcarii i Włoch oraz słowa "hope" (nadzieja), "stay home" (zostań w domu) i inne. To wiadomość dla wszystkich krajów na świecie, by się nie poddawać i walczyć. To, co każdy może zrobić, by mieć realny wpływ na powstrzymanie pandemii, to pozostanie w domu i unikanie wszelkich kontaktów z innymi ludźmi. To niewiele, lecz ma ogromne znaczenie dla całego społeczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
2. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Iluminacje są zaplanowane na każdy wieczór do 19 kwietnia. Włochy są największym ogniskiem koronawirusa w Europie, a Szwajcaria też odnotowuje mnóstwo przypadków. Obecnie jest to ponad 18 200 zarażeń, z czego 505 osób zmarło. Na szczęście w tym kraju jest też duża liczba osób, które wyzdrowiały (4013). Niewiele osób może podziwiać pokazy na szczycie Matterhorn, ale w sieci pojawiło się już mnóstwo zdjęć.

Zobacz zdjęcie na instagramie (1)

Zobacz zdjęcie na instagramie (2)

Zobacz zdjęcie na instagramie (3)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami
  4. ITAKA ogłasza ogromne zmiany. Termin został przedłużony, ważna wiadomość dla turystów
  5. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  6. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł