Tłumy turystów w SzczyrkuFot. Twitter/Bielskie Drogi

Tłum turystów w Szczyrku. Zapełnione wszystkie miejsca parkingowe

Do Szczyrku przyjechali turyści i fani zimowego szaleństwa z całej Polski. Jak podają rzecznicy, wszystkie miejsca parkingowe zostały zapełnione. Zdjęcia gigantycznej kolejki prowadzącej na stok trafiły do sieci. Pracownicy informują, że wszelkie przepisy sanitarne na miejscu są ściśle przestrzegane przez obsługę i przyjezdnych.

12 lutego rząd ogłosił luzowanie obostrzeń dla branży turystycznej, co przełożyło się na tłumy gości w najpopularniejszych, zimowych miejscowościach. Nagrania z Zakopanego obiegły już całą Polskę, pokazując nieodpowiedzialne zachowanie turystów bawiących się bez zachowywania dystansu, a często również bez zasłaniania maseczkami nosów oraz ust.

Wielu podróżnych wybrało się również do Karpacza, choć tam nad wszystkim czuwała policja. Funkcjonariusze byli obecni na stokach, pilnowali przestrzegania zasad reżimu sanitarnego oraz dbali o bezpieczeństwo turystów. Okazuje się, że w poniedziałek tłumy zalały również Szczyrk.

Tłumy turystów najechały Szczyrk

Profil Bielskie Drogi opublikował na swoim koncie na Twitterze fotografię pokazującą, co się działo pod dolną stacją Szczyrk Mountain Resort około 9 rano. Widzimy na niej niesamowite tłumy turystów stęsknionych zabawy w śniegu, na świeżym powietrzu. Ludzi jest tak wiele, że mimo wczesnej godziny zabrakło już miejsc parkingowych dla przyjezdnych.

Informacja dla wszystkich osób stojących w korkach do Szczyrku - właśnie kończą się możliwości zaparkowania samochodu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na stokach tłumy. To nie zdjęcie z ubiegłego roku. To sytuacja w chwili obecnej pod dolną stacją Szczyrk Mountain Resort – czytamy we wpisie.

Hiszpania chce wprowadzić paszporty szczepionkoweHiszpania chce wprowadzić paszporty szczepionkoweCzytaj dalej

Obsługa ośrodka: obostrzenia są przestrzegane

Po pojawieniu się zdjęcia w sieci, sprawę skomentowali pracownicy ośrodka. Głos zabrał rzecznik prasowy oraz dyrektor marketingu. Mężczyźni zapewnili, że mimo tłumów, wszystkie przepisy sanitarne na miejscu były ściśle przestrzegane i nie doszło do żadnej, potencjalnie ryzykownej sytuacji.

Obostrzenia obowiązują i są przestrzegane w ośrodku. Ustawione zostały specjalne bramki przed wejściem do gondoli, przez co kolejka do niej jest wydłużona. Narciarze oczekujący na wejście do wagonika są oddzieleni specjalnymi siatkami zabezpieczającymi, dzięki czemu utrzymują dystans. Gondola jest sercem ośrodka i tu się zawsze gromadzi najwięcej osób. Wagonikiem możemy przewozić maksymalnie siedem osób z 10. To powoduje, że kolejka jest nieco dłuższa. Nasz "skipatrol" zwraca jednak uwagę na zachowanie dystansu i zakładanie maseczek – cytuje pracowników Polsat News.

Rzecznik prasowy Szczyrk Mountain Resort, Michał Słowioczek, podkreślił, że kolejek nie ma przy kasach ośrodka, co jest jego zdaniem zaletą.

To oznacza, że większość narciarzy zaopatrzyła się w karnety przez internet. To też ma wpływ na bezpieczeństwo – stwierdził.

Jak podaje Polsat News, korki do Szczyrku stopniowo zaczęły zmniejszać się dopiero około godziny 11:00. Policja ostrzega kierowców, że utrudnienia na okolicznych drogach mogą pojawić się ponownie, gdy turyści zaczną wyjeżdżać.

Po południu mogą wystąpić utrudnienia z wyjazdem ze Szczyrku, bo wtedy zaczną się powroty – stwierdził Rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak dla Polsat News.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Twitter/Polsat News

Następny artykuł