Szczecin z utrudnieniami na weekend.Fot. www.pikist.com/free-photo-xfoep

Ewakuacja setek mieszkańców zachodniej Polski. Operacja może zagrażać życiu i zdrowiu

Szczecin w najbliższy weekend nie będzie zachęcał do intensywnego zwiedzania. Część miasta będzie wyłączona z ruchu, w tym - ruchu turystycznego. Cała akcja dotknie również mieszkańców centrum stolicy Zachodniego Pomorza.

Szczecin już w niedzielę (23 sierpnia) przeprowadzi akcję usuwania niewybuchu w centralnej części miasta. Jak zapowiadają miejscowe władze, procedury rozpoczną się już nad ranem, a mieszkańcy m.in. starówki będą musieli tymczasowo opuścić swoje adresy. Z utrudnieniami powinni się liczyć także kierowcy.

Zakopane na ostrzegawczej liście. Złe wiadomości dla turystów, jest coraz gorzejZakopane na ostrzegawczej liście. Złe wiadomości dla turystów, jest coraz gorzejCzytaj dalej

Szczecin: Ewakuacja już w niedzielę

Jak wyjaśnia cytowany przez RMF24 Mirosław Pieczykolan z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Szczecin, akcja ewakuacyjna aż 30 adresów przy ulicach Kłodnej, Panieńskiej, Środowej, Kurzej Stopce, Małej Odrzańskiej, Wielkiej Odrzańskiej i Osiek rozpocznie się równo o 5:00. Wtedy też mieszkańcy centrum specjalnymi autobusami zostaną przetransportowani do schronów.

Z ulicy Panieńskiej mieszkańcy starówki udadzą się do Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Wąskiej. W specjalnie przygotowanym przez miasto schronie, ewakuowani przeczekają akcję saperów. Prace zespołu mają rozpocząć się około godziny 6:00. Co ważne, w perspektywie najbliższego weekendu, Szczecin może być niemałą zagwozdką dla zmotoryzowanych urlopowiczów.

Szczecin z problemami dla kierowców

Jak podaje RMF24, Szczecin na czas procedur wyłączy z ruchu m.in. Trasę Zamkową, Most Długi oraz ul. Jana z Kolna. Według ustaleń mediów, miasto nie podało oficjalnej godziny zamknięcia przejazdów, jednak utrudnienia wystąpią “dynamicznie, w zależności od postępu prac”. Ponadto, nastąpi także zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej Chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany
2. Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystów
3. Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

Szczecin zapowiada, że ruch tramwajów i autobusów miejskich w godzinach porannych będzie wstrzymany. Według ustaleń RMF24 trasa z lewego na prawy brzeg Odry będzie możliwy wyłącznie przez Podjuchy i ul. Krygiera. Służby szacują, że niewypał opuści granice miasta około godziny 9:00. 1,5-metrowa niemiecka bomba lotnicza SC250 ma zostać zdetonowana na poligonie w Drawsku Pomorskim. Wcześniej podobną akcję przeprowadzał samorząd mazurskiego Orzysza.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi
  2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł