Świnoujście zachęca do przyjazdu.Fot. Wikipedia.org/Andrzej Łuczak, woochuck@onet.eu/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Byliście w Świnoujściu? Kurort przez cały rok jest chętnie odwiedzany przez turystów

Świnoujście kusi naprawdę pokaźną gamą atrakcji, jednak nie każdy turysta miał okazję zawitać w zachodniopomorskim kurorcie. Byliście już w “mieście na wyspach”, czy uzdrowisko nadal jest na Waszej liście “do odwiedzenia”?

Świnoujście znane jest przede wszystkim z bogatej oferty uzdrowisk. Faktycznie, na Zachodnie Pomorze wyjeżdżają turyści, którzy chcą oddać się bardzo specjalistycznym kuracjom, a jednocześnie - cieszyć się bliskością morza.

Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeniJest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeniCzytaj dalej

Świnoujście - miasto uzdrowisk?

Świnoujście serwuje turystom ośrodki, które specjalizują się w leczeniu m.in. chorób ortopedyczno-urazowych, chorób układu nerwowego, reumatologicznych, kardiologicznych i nadciśnienia, a nawet - otyłości. Na terenie miasta znajduje się 15 zakładów: 2 szpitale, 11 sanatoriów, 1 zakład przyrodoleczniczy oraz 1 przychodnia uzdrowiskowa.

Jednakże uzdrowiskowe Świnoujście to nie jedyna odsłona znanego kurortu. Jeśli projekt wejdzie w życie, już wkrótce dostanie się do znanej metropolii będzie jeszcze bardziej dostępne. Ambitne plany zarówno strony polskiej, jak i niemieckiej przewidują utworzenie szlaku wodnego Berlin – Szczecin – Bałtyk, czyli najkrótszą trasę ze stolicy nad morze m.in. poprzez kanały i rzeki.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN przekazał wstrząsające informacje. Dramat turystów na Bałtyku, ewakuowano 280 osób
2. Co dalej z "Milionerami"? Teleturniej jest w ciężkiej sytuacji, ujawniono zatrważające dane
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Byliście już w Świnoujściu, czy nadal planujecie się wybrać do zachodniopomorskiego uzdrowiska? Dajcie znać w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jego pies wciąż uciekał z podwórka. Mężczyzna wybudował płot, niestety nie przemyślał jednego
  2. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  3. Przyłapali Martę Kaczyńską na plaży. Myślała, że nikt nie widzi
  4. Kiedyś wszyscy odwiedzali ich zoo, nagle Gucwińscy zapadli się pod ziemię. Smutne, co się z nimi dzieje
  5. Mieszkańcy są zdruzgotani, ostrzegają innych. Staruszka z lalką bez oczu snuje się po polskich lasach, ale inna rzecz jest najdziwniejsza
  6. "Piątka dla zwierząt" wprowadzi nowe świadczenia. Niektóre czworonogi dostaną emeryturę, ile wyniesie?

Źródło: Wikipedia.org

Następny artykuł