Świnoujście turyści zaskoczenifot. www.flickr.com/photos/polandmfa/8230063578

Pojechali na wakacje do Świnoujścia. Nie wiedzieli, że złamali prawo. Konsekwencje są druzgocące

Świnoujście jest jednym z najpopularniejszych polskich kurortów nad Bałtykiem. Przygraniczna miejscowość ma wiele do zaoferowania turystom. Niestety w dobie pandemii koronawirusa podróżnych mogą zaskoczyć nowe zasady i obostrzenia, które panują w miejscowościach, z którymi sąsiaduje Świnoujście.

Świnoujście jest kurortem chętnie odwiedzanym przez polskich, jak i zagranicznych turystów. Nadmorska miejscowość ma sporo do zaoferowania przyjezdnym, którzy mogą w aktywny i bardzo interesujący sposób spędzić czas. Nic więc dziwnego, że Świnoujście przyciąga jak magnes. Niestety nie wszyscy turyści zdają sobie sprawę z zasad, które obowiązują w przygranicznej miejscowości.

Jest fatalnie. Dramat za polską granicą przybiera na sile. Blokują wszystko, co się daJest fatalnie. Dramat za polską granicą przybiera na sile. Blokują wszystko, co się daCzytaj dalej

Turyści łamią prawo w Świnoujściu

Pandemia koronawirusa sprawia, że niemal w każdym tygodniu kraje na całym świecie podejmują szereg decyzji, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Obywatele często sami się już gubią co można, a czego nie powinno się robić. Nic więc dziwnego, że bardzo często turyści łamią nieświadomie prawa i podejmują się czynności, które później są srogo karane. Nowe prawa i obowiązki funkcjonują w niemieckim landzie, który graniczy ze Świnoujściem. Przekonali się o tym podróżni, którzy chcieli wybrać się na spacer z polskiego kurortu do Niemiec. Niestety dostali poważne ostrzeżenie, że przekroczenie granicy grozić będzie wysoką karą pieniężną. Jak się okazuje, do końca sierpnia obowiązuje zakaz przekraczania niemieckiej granicy przez turystów jednodniowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
3. Polacy przez pandemię oszaleli na punkcie jednej usługi. Ustawiają się niemal w kolejkach

Wysokie kary za przekroczenie niemieckiej granicy

Z informacji, które podał portal swinoujskie.info, wiemy, że kary za złamanie zakazu przekraczania granicy są bardzo surowe i wynoszą od 150 do 2 tysięcy euro. Przed weekendem niemiecka policja zawracała samochody turystów, którzy nie mieli wykupionego noclegu w landzie Meklemburgia Pomorze Przednie. Turyści, aby uniknąć kar, wolą powstrzymać się od odwiedzin sąsiada.

– Nie miałam pojęcia, że taki zakaz funkcjonuje. Przyjechaliśmy do Świnoujścia wczoraj, mieszkamy w apartamencie. Nikt nas nie przestrzegał przed wjazdem do Niemiec. Bardzo chcieliśmy tam jechać, ale jak nie wolno, to nie wolno. Nie chcemy dostać mandatu – mówi jedna z turystek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Obiad w 15 minut? Przedstawiamy ekspresowe przepisy na przepyszne dania, które wykona każdy
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: swinoujscie.info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł