świnoujście nietypowy widokfot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok

Świnoujście jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w czasie wakacji. W tym sezonie plażowicze są świadkami nietypowego widoku. Bez problemu porusza się po piachu i już niejednokrotnie sprawdził się w poszukiwaniach zagubionych dzieci. O co chodzi?

Świnoujście jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Jest to powód dla którego postanowiono zwiększyć poziom bezpieczeństwa turystów w mieście. Plażowicze mogą zaobserwować nietypowy pojazd, która już niejednokrotnie sprawdziła się podczas akcji policyjnych.

Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaPilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Świnoujście: nietypowy widok na plaży

Pojazd bez problemu porusza się po grząskim piachu i świetnie sprawdza się w terenie. Jest wykorzystywany przede wszystkim do patrolowania plaży, jednak zdecydowanie usprawnia również większe akcje policyjne - mówi sierżant Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Maszynę zaprezentowało w swoim materiale również Radio Szczecin, udostępniając swój materiał na Facebooku.

- Jest to terenowy pojazd użytkowy marki Polaris. Służy przede wszystkim do tego, aby w jak najszybszym czasie sprawdzić teren niedostępny dla innych pojazdów osobowych, pod kątem np. zagubienia dziecka, gdzie każda minuta jest na wagę złota. Udało się dzięki temu pojazdowi odnaleźć już kilkoro dzieci, więc swoje zadanie spełnia w stu procentach - mówi Zwierzchowski cytowany przez Radio Szczecin.

Polaris był niezastąpiony podczas akcji poszukiwawczej dziewczynki, która oddaliła się od miejsca, gdzie wypoczywała z mamą o niemal 7 kilometrów. Policjanci przypominają jednak o plażowym korytarzu życia, ponieważ umożliwia on szybką pomoc. Zakup pojazdu został współfinansowany z Funduszu Modernizacji Policji oraz miasto Świnoujście. Turyści mogą zdziwić się widokiem na plaży również w Trójmieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjechali ze Śląska do Mielna. Wywołali skandal na plaży, weszła policja
2. Ale tydzień w Biedronce. Najpierw kara 115 mln zł, teraz 19 kg białego proszku w pudle z bananami

- Jeżeli służby dostają sygnał o tym, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone, wtedy nie ma już czasu na to, żeby np. zabierać ręczniki przed pojazdem, który zmierza do docelowego punktu. Zostawmy dla służb ratujących życie i zdrowie przynajmniej pięciometrowy pas wzdłuż plaży - mówi sierżant Kamil Zwierzchowski cytowany przez Radio Szczecin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy faworyt do sprowadzenia Arkadiusza Milika. Sytuacja Polaka zmienia się jak w kalejdoskopie
  2. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

źródło: Radio Szczcin

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł